Bijlage N. 24 door de afd. II een verzoekschrift gericht tot den Minister van Binnenlandsche Zaken, teneinde een beslissing te verkrijgen, wie in dit geval gehouden was de kosten te vergoeden. Blijkens een kortgeleden door ons ontvangen schrijven van het Ministerie van Binnenlandsche Zaken kunnen de tot dusverre door de gemeente betaalde kosten van ontruiming, zoowel over het dienstjaar 1945 als over het dienstjaar 1946, ten laste van het C.B.V.O. gede clareerd worden (beslissing van het Ministerie van Binnenlandsche Zaken d.d. 9 Augustus 1946). Uitgaven t.b.v. passanten. In het verslagjaar werden diverse oorlogsvluchtelingen, door de Duitschers uit hun woonsteden verdreven, tijdelijk in deze gemeente ondergebracht in het z.g.n. passantenhuis, gevestigd in het toenmalige H.B.S.-gebouw in de Waterstraat, later in de Ambachtsschool. Behalve kost en inwoning ontvingen betrokkenen via onzen dienst eenig zakgeld. In sommige gevallen werd door den dienst vergoeding verstrekt voor de kosten van aanschaffing van kleeding e.d. Onderstaand laten wij een overzicht volgen van de door den dienst betaalde vergoedingen t.b.v. passanten. Zakgeldenf 700.05 Uitgaven voor kleeding e.d. 116.75 Totaal f 816.80 3. Ziekenhuisverplegingskosten t.b.v. oorlogsslachtoffers en geëvacueérden. In het verslagjaar werden voor 74 personen (oorlogsslacht offers en geëvacueerden), in totaal 76 gevallen uitmakende, door den dienst de kosten van ziekenhuisverpleging betaald. Deze 74 personen werden verpleegd in de volgende inrichtingen De patiënten werden in totaal 3220 dagen verpleegd. De totaal door den dienst betaalde kosten bedragen Bijlage N. 25 De door den dienst betaalde (ontvangen) bedragen voor uit- keeringen levensonderhoud, ziekenhuisverplegingskosten, begrafe niskosten, transport-, opslagkosten enz. ten behoeve van oorlogs slachtoffers en geëvacueerden (incl. passanten) werden volledig gedeclareerd (credit gedeclareerd) bij het Herstelfonds, B.A.B. en C.B.V.O. Hoewel nog niet alle gedeclareerde bedragen werden terug ontvangen, werd toch het meerendeel inmiddels verrekend per rekening-courant met de gemeente Zutphen. Tenslotte nog een enkel woord met betrekking tot de aan de gemeente (i.e. Dienst voor Sociale Zaken) opgedragen taak tot medewerking aan vorenbedoelde hulpverleening. Zooals hierboven reeds werd vermeld, werd de geldelijke ver zorging t.a.v. oorlogsslachtoffers en geëvacueerden in Juli 1945 daadwerkelijk overgenomen door het C.B.V.O. met ondervertak kingen. De gemeente Zutphen (i.e. Dienst voor Sociale Zaken) verkreeg hierdoor in hoofdzaak bemoeienis met het Districts Bureau Verzorging Oorlogsslachtoffers te Apeldoorn. Naast de wekelijksche steunuitkeeringen werd door den dienst een afzon derlijke administratie en controle gevoerd. Hoewel het ons onge twijfeld te ver zou voeren een overzicht te geven van de door den dienst verrichte werkzaamheden gedurende het verslagjaar, achten wij het wenschelijk het navolgende nog even speciaal naar voren te brengen. Voor October 1945 werden de door den dienst wekelijks uit te keeren steunbedragen, alsmede de premievergoedingen voor zieken-, verplegings- en begrafenisfonds, door onze ambtenaren zelf vastgesteld aan de hand van de daarvoor bestaande voor schriften. Als resultaat van een daartoe belegde vergadering werd ingaande October 1945 de administratie „overgenomen" door het D.B.V.O. te Apeldoorn. Deze maatregel kwam hoofdzakelijk hierop neer, dat thans de door den dienst uit te betalen be dragen niet meer, zooals voorheen, door den dienst zelf, doch door genoemd D.B.V.O. werden vastgesteld. Ook de vergoeding van premiën ziekenfonds, ziekenhuisverplegingsfonds geschiedde nadien door het D.B.V.O. rechtstreeks aan het Algemeen Ziekenfonds „Zutphen", nadat de betreffende premiën door dit fonds vooraf bij meergenoemd D.B.V.O. gedeclareerd waren. De overige werk zaamheden zijn dezelfde gebleven, zoo niet vermeerderd. 14. Rampcomité te Zutphen. Na de bevrijding heeft het Ramp-comité zijn werkzaamheden wederom opgevat. Bedoelde werkzaamheden werden door onzen dienst uitgevoerd. Begonnen werd met een publicatie, waarbij er de aandacht op gevestigd werd, dat personen welke tengevolge St. Walburqis Ziekenhuis Zutphen 25 personen (26 gevallen) Algemeen Ziekenhuis Zutphen 35 (36 Noodziekenhuis Zutphen7 (7 St. Canisius Ziekenhuis Nijmegen 7 (7 Verpleegkosten f 11832.19 Dokterskosten, röntgenkosten, apothekerskosten, kosten verpleeg stershulp, autokosten 400.05 Begrafeniskosten112.50 Ten onrechte door den dienst betaalde kosten van ziekenhuis verpleging t.b.v. personen (4 gevallen), die achteraf geen evacué s bleken te zijn 356.10 Totaal f 12700.84

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1945 | | pagina 71