Bijlage N. 4 gevallen, waarmede wij bemoeiing hadden, beliep slechts 12, welke te rangschikken zijn onder de blijvende zorggevallen. De moreele toestand was minder gunstig te noemen, hetgeen blijkt uit het aantal buitenechtelijk geboren kinderen, n.l. 30. Veel gevallen van ziekenhuisverpleging waren eveneens het gevolg van de omstandigheden, die de oorlog meebracht. In de gezinnen wacht veel werk voor de afdeeling Sociale Gezinszorg van den Dienst. Het is niet mogen gelukken tot een meer intensieve behandeling van dit werk te komen, omdat wij niet beschikten over sociale gezinsverzorgsters. Van de R.K.- Gezinszorg werd af en toe hulp verkregen voor de ernstigste gevallen. De verwaarloozing in de gezinnen is groot. Wij hopen, dat wij in ons verslag over 1946 hierover meer en gunstiger kunnen schrijven. 2. Bureau en Personeel. W erkzaamheden. Evenals in 1944 bestonden ook dit jaar de werkzaamheden uit A. Burgerlijk Armbestuur (Maatschappelijk Hulpbetoon). 1. Ondersteuning van maatschappelijk hulpbehoevenden. 2. Uitbesteding van armlastigen in gestichten en/of gezinnen. 3. Kinderbescherming. 4. Toezicht op de a-sociale gezinnen. 5. Geneeskundige armenverzorging in en buiten ziekenhuizen, sanatoria, enz. (art. 33 t/m 39 bis der Armenwet). 6. Verstrekking van dieetvoeding, versterkende levensmid delen enz. 7. Tewerkstelling van ondersteunden (art. 29, 2e lid der Ar menwet). 8. Verleening van voorschotten. 9. Verstrekking in natura. 10. Verhaal van kosten in verband met artikel 63 e.v. der Armenwet. B. Sociale Zaken. 1. Steunverleening aan werkloozen. 2. Wachtgeldregeling voor bedrijven. C. Informatiedienst. 1. Het verstrekken van inlichtingen aan particulieren en in stellingen (artikel 12 van de Armenwet). 2. Samenwerking met vereenigingen en instellingen, welke zich maatschappelijke steunverleening tot doel stellen (artikel 31 der Armenwet). Bijlage N. 5 3. Het uitbrengen van rapporten en het verstrekken van in lichtingen, adviezen enz. aan gemeentebesturen en andere instellingen; idem met betrekking tot aanvragen om ontheffing van radiobelasting (uitgebracht aan P.T.T.). D. Hulpverleening oorlogsslachtoffers en geëvacueerden, bestaande uitondersteuning, ziekenhuisverpleging, verhuiskosten enz. E. Het verdeelen van goederen aan de getroffen bevolking, Ramp-Comité, H.A.R.K.-Comité, enz. F. Overige werkzaamheden. Dossiers. Gedurende het geheele verslagjaar werden 350 nieuwe dossiers aangelegd. Brieven en Looninformaties. De hieronder vermelde aantallen brieven werden resp. ontvangen en verzonden Dienst voor Sociale Zaken totaal ontvangen brieven 1387 (v.j. 1976). Burgerlijk Armbestuur 323 (v.j. 180). Totaal 1710 stuks. Dienst voor Sociale Zaken totaal verzonden brieven 3316 (v.j. 1847). Burgerlijk Armbestuur 243 (v.j. 340). Er werden 11 looninformaties (v.j. 37) verzonden. Het aantal ontvangen ver zoeken om steun bedroeg 465 (v.j. 497). Rapporten. De controle-werkzaamheden werden door gemiddeld 3 personen verricht. De volgende rapporten werden uitgebracht Steunregeling en Overbruggingsregeling 36 Evacuatieregeling 115 Armenzorg en inlichtingendienst 1618 Totaal 1769 Personeel. Tijdens de bezetting was er in de personeelsbezetting een achterstand ontstaan. Met de bevrijding breidden de werkzaamheden van den dienst zich aanmerkelijk uit, zoodat groote behoefte bestond aan nieuw personeel. De vraag naar goed personeel was zeer groot, waar door in 1945 veel mutaties plaats vonden. De Heeren Besselink en Van Laar werden resp. op 16 en 23 April 1945 onder de wapenen geroepen laatstgenoemde keerde op 1 Juli d.a.v. terug.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1945 | | pagina 61