Namen Betrekking Jhr Mr C. C. de Jonge Burgemeester Mr G. J. H. Wagener Wethouder J. A. Surink H. J. van der Vegte De werkzaamheden werden als volgt verdeeld de Burgemeester algemene zaken en financiën de heer Wageneronderwijs en landerijen de heer Surinkbedrijven, sociale zaken, volksgezondheid en voedselvoorziening, de heer v. d. Vegte: gemeentewerken, huisvesting en arbeidszaken. De tijdelijke gemeenteraad benoemde in zijn vergadering van 26 November 1945 de volgende leden tot wethouders: H. J. van der Vegte, J. A. Surink en J. Wagenaar, waarna Burgemeester en Wethouders hun werkzaamheden als volgt verdeelden de Burgemeester algemene zaken en financiën de heer v. d. Vegte: gemeentewerken en huisvesting de heer Surink bedrijven, sociale zaken en voedselvoorziening de heer Wagenaar: onderwijs, landerijen, personeelszaken en volksgezondheid. 3. Burgemeester. De door de Commissaris-Generaal voor Bestuur en Justitie bij besluit van 20 Januari 1944 benoemde burgemeester J. A. Tesebeld werd met ingang van de dag der bevrijding in zijn functie ge schorst, waarop bij besluit van de Commissaris Militair gezag in de provincie Gelderland, d.d. 10 April 1945, tot waarnemend Burgemeester van deze gemeente werd aangesteld: Jonkheer Mr Carel Claudius de Jonge, geboren 17 Juni 1887 te Zutphen. Bij Koninklijk Besluit van 5 October 1945, no. 4, volgde per 16 October 1945 de definitieve benoeming van deze persoon. 4. Secretaris. Het ambt van gemeentesecretaris werd gedurende het gehele verslagjaar bekleed door de heer J. de Bruin. 7 5. Vaste raadscommissiën op 31 December 1945. J. A. Surink, voorzitter. H. A. Post, H. J. van Douwe, L. Philip en L. van Veen, leden. J. Wagenaar, voorzitter, J. F. Klaassen, H. B. Kleine, J. Gies en H. Hovestreijdt, leden. H. J. van der Vegte, voorzitter. P. van Bork, Mevr. A. C. W. van BroekhuijzenSchoneveld, C. J. P. Bense en J. Prinsen, leden. De Burgemeester, voorzitter. W. A. G. M. Meuleman, H. Buitenhuis, K. Olthoff en T. Feenstra, leden. De Burgemeester, voorzitter. L. van Veen. P. van Bork, K. Olthoff en J. Prinsen, leden. J. Wagenaar, voorzitter. H. A. Post, T. Feenstra en L. Philip, leden. C. J. P. Bense, J. Gies, en H. J. van Douwe, plaatsvervangende leden. Bedrij vencommissie. Landerijencommissie. Bouwcommissie. Financiële commissie. Commissie voor de redactie der strafbedreigende verordeningen. Personeelscommissie.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1945 | | pagina 5