Bijlage M. 6 De burgemeester stelde in handen van de brandraad om advies de volgende verzoekschriften ingevolge bouwverordening, hinder wet, enz. Bouw- en woningtoezicht. Aan het Bureau Wederopbouw Boerderijen te Doetinchem werd, overeenkomstig het advies van de Brandweer, vergunning verleend tot het bouwen van een noodstal op de percelen Weg naar Voorst 22, Kanonsdijk 21 en Dwarsstraat 2, onder voor waarde, dat op eerste aanschrijving van B. en W. de stroobe- dekking wordt vervangen door pannen. Aan de firma A. G. van Zuilekom werd, overeenkomstig het advies van de Brandweer, vergunning verleend tot het maken van een houten noodoverkapping voor de garage Nieuwstad 59, onder voorwaarde, dat de houten overkapping uiterlijk één jaar na de datum der vergunning door een brandvrije overkapping wordt vervangen. Hinderwet. Bijlage M. 7 Politieverordening. Geene. Bioscoopwet. Het aantal verleende vergunningen bedroeg: 1. Op de bioscopen werd geregeld controle gehouden. Reglementen. In de reglementen betreffende de brandweer zijn geen wijzigingen gebracht. Materieel. Door vernieling van enkele slangenwagenposten is al het ma terial gecentraliseerd opgeslagen aan de hoofdpost. Bij het opruimen van muurwerk aan de Havenstraat (Reesink) werd kort na de bevrijding door neerstortend gesteente, de me chanische ladder vernield. Brandkranen. Eind 1945 waren er te Zutphen 300 en in Eefde 24 brandkranen. De druk op de brandkranen was ruim voldoende, 3.75 atmosfeer, zodat steeds als regel op de waterleiding geblust kon worden. Het onderhoud berust bij de waterleiding. Het ontdooien en het bestrooien met landbouwzout bij sneeuwval, zomede het hakken van ijsbijten, geschiedt door de brandweer. Branden. Er hebben in 1945 in de gemeente plaats gehad 35 schoorsteenbranden, 11 kleine binnenbranden, 6 uitslaande branden, 3 buitengewone branden, 3 branden op de stortplaats, 2 branden van motorvoertuigen, 2 kelderbranden. Totaal 62 6 Januari 1945 door bominslag uitslaande brand gemeld aan de Buitensingel 196—200. Brand was spoedig en gemakkelijk te blussen. Twee percelen zijn geheel verwoest, één perceel werd ernstig beschadigd en 12 percelen licht beschadigd. Gebouwen, enz. Bevindingen met zo nodig daaraan gegeven gevolgen. Laarstraat 31. De schoorsteen voldoet niet aan de Bouwverordening. Aan de directeur van gemeentewerken gerapporteerd. Hooibroei. Bezocht werden 87 hooiopslagplaatsen. Direct brand gevaar werd niet geconstateerd. Bij verschillende boerderijen, die door oorlogsgeweld beschadigd zijn of waarvan de schoorstenen ge scheurd bleken, heeft de hooiopslag buiten in bergen plaats gevonden, daar de betrokkenen niet over de voor herstel benodigde materialen beschikken. Naam v.d. verzoeker Omschrijving Advies van de Brandraad Het aan het advies ge geven gevolg C. H. A. Imhoff Plaatsen van 2 electro- motoren van 1 '/2 P K. elk in het perceelDiezerstr. 8 Geen bezwaar. M. Ubbens Bijplaatsen 12 electromo- toren in een perceel aan de Pollaan. Idem. Muiderman's Ta baksfabriek N.V. Het verplaatsen van di verse tabaksbewerkings- werktuigen in het perceel Laarstraat 44—46 Idem.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1945 | | pagina 56