\d° Bijlage M. 4 te rekenen met ingang van 1 November 1945 op hun verzoek ontslag als brandwachts verleend, onder dankbetuiging voer de door hen sedert 15 Maart 1914 als zodanig geheel belangeloos bewezen diensten. De opperbrandmeesters en brandmeesters verrichtten om toer beurt Zondagsdiensten aan de hoofdpost volgens rooster. Op de Kerstdagen werd de gewone dagelijkse wacht met 2 manschappen versterkt. Brandwachts aan de hoofdpost. Er waren drie vaste brandwachts, te weten Geüniformeerde brandwachts. Volgens artikel 114 der algemene politieverordening worden de manschappen, die bij openbare vermakelijkheden of andere samenkomsten voor de bediening der brandblusmiddelen tegen woordig moeten zijn, aangewezen door de commandant der brandweer. Hun instructie is vastgesteld door de brandraad op 6 October 1920 en goedgekeurd door de burgemeester blijkens diens brief van 28 October d.a.v. Het aantal wachtdiensten bedroeg over 1945 6. Doordat de telefoon niet gebruikt kon worden, werden aan de Hoofdpost in het tijdvak van 8 April tot en met 18 Augustus 1945, gedurende 110 dagen, extra wachtdiensten ingelegd. Preventief Toezicht. De controle bij bioscopen, publieke vermakelijkheden, fabrieken, enz. is opgedragen aan de controleur-brandmeester A. J. W. Welmers, het toezicht op hooi-, stroo-, lompen- en dergelijke bergplaatsen aan de brandmeester F. van Bruggen. De volgende gebouwen, werkplaatsen, enz., werden in 1945 geïnspecteerd Bijlage M. 5 Namen Beroep Benoemd door B. W. bij besluit van met ingang van G. Arcntsen smid 10 Mrt 1921 15 Mrt 1921 J. v. Huffelen smid 10 Mrt 1921 21 Mrt 1921 H. J. Borninkhof Jr. schilder-timmerman 20 lan. 1934 1 Jan. 1934 Gebouwen, enz. Bevindingen met zo nodig daaraan gegeven gevolgen. Stadhuis De brandbeveiliging voldeed aan de eisen. De direc teur van gemeentewerken werden enige kleine her stellingen verzocht, waaraan is voldaan. Buitensocicteit Buiten gebruik. Schouwburgbioscoop De brandleiding en cabine bicken in orde te zijn. Bioscoop Luxor Alsvoren. Bioscoop Odeon Voldoet niet aan verschillende eisen. St. Walburgskeik met toren Door Kunstbescherming werd in de kerk een stationnaire motor met pomp geplaatst ten behoeve van de brand leidingen op de kerkdaken en de stijgbuis in de toren. Deze installatie werd tiidens de bcvrijdingsgevechten zwaar beschadigd. Museum in het Wijnhuis Bij de bevrijding door brand vernield. St.Walburgis-ziekenhuis De brandleidingen bleken in orde te zijn. Percelen Vaaltstraat 7 De schoorsteen voldoet niet aan de eisen van veilig heid. De directeur van gemeentewerken is zulks gerapporteerd. Donkeresteeg 8 De schoorsteen en stookgelegenheid voldoen niet aan de' Bouwverordening. Op aanzegging verbeterd. Donkcresteeg 39 De schoorsteen voldoet niet aan de Bouwverordening Aan de directeur van gemeentewerken gerapporteerd. Oude Wand 24. Het rookkanaal voldoet niet aan de Bouwverordening. Aan de directeur van gemeentewerken gerapporteerd. K. Beukerstraat 19. Het rookkanaal van de keukenschoorstecn voldoet niet aan de Bouwverordening. Aan de directeur van gemeentewerken gerapporteerd. K. Bcukerstraat 6. Ventilatiekanaal der W. C. wordt gebruikt als rook kanaal. Aan de directeur van gemeentewerken ge rapporteerd. Nieuwstad 8. Schoorsteen van de benedenbewoners functionneert niet goed. Aan de directeur van gemeentewerken gerap porteerd.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1945 | | pagina 55