Bijlage C. 18 De oorlogsomstandigheden waren van grooten invloed, terwijl 1 jaar geen les een zeer grooten achterstand veroorzaakte. Op 31 December was de klasse-indeeling als volgt: Gedrag en ijver der leerlingen gaven geen aanleiding tot bij zondere maatregelen. De leerlingen deden goed hun best, alleen scheen vooral de wiskundige basis over 't geheel wat smal te zijn. Leerplan Het leerplan is dit jaar niet gewijzigd. Personeel Het personeel bestond op 1 Jan. 1945 uit: De Heer S. v. Daal en kreeg per 1 Sept. eervol ontslag wegens vertrek naar elders. In de vacature is nog niet voorzien. De Heer B. Mulder werd door de H.A.L. opgeroepen. Het vertrek van den Heer Mulder is voor den cursus van groote be- teekenis, omdat hij een zeer groote practische ervaring bezat en door zijn functie bij de H.A.L. voor de leerlingen een bij uitstek geschikte leerkracht was. Per 1 Jan. 1946 wordt hij vervangen door den Heer Krom, le officier machinist van den Kon. Mar. Stoomvaartdienst. Op 31 December 1945 bestond het personeel uit Bijlage C. 19 Gebouwen De lessen werden na de bevrijding vanaf 1 Juni eerst gegeven in een locaal van den Volksbond, daarna in de Ambachtsschool. In verband met de groote oorlogsschade van deze school aan 't gebouw en inventaris, ontbrak er nog wel een en ander aan de inrichting van de localiteiten, maar dit bezwaar zal vermoe delijk vrij snel opgeheven worden. Nu de oorlogstijd achter den rug is en meer normale toestanden zullen optreden, kan worden verwacht, dat de in voorgaande jaren verrichte pioniersarbeid uiteindelijk resultaten zal opleveren. Daarbij zal het noodig zijn, dat tevens meerdere aandacht zal worden besteed aan den theoretischen ondergrond der leerlingen, waarvan een vrij belangrijk deel, hoewel in het bezit van een eindgetuigschrift van den 2-jarige cursus van een ambachtsschool, niet in staat is het hoogere peil, dat voor het slagen aan den machinistencursus noodzakelijk is, te bereiken. Ook hier heeft de oorlog zijn funesten invloed doen gelden. Klasse-indeeling 31 December 1945 totaal klasse 1 klasse 2 klasse 2 rep. Klasse 1 17 17 Klasse 2 8 8 Klasse 2b (rep.) 5 5 Totaal 30 17 8 5 Namen en voorletters functie bevoegdheden vakken waarin wordt lesgegeven Brandsma, F. A. directeur Nv Nk Daalen, S. v. leeraar Hfd. act. wisk. Ned. taal Kuipers, Dr H. H. Dr wis- en nat.-k. Wis- en nat.-k. Huizer, Hfd act. wisk. N.L. Ned. taal Mulder, B. Off. le mach. H.A.L. Scheepswerkt.-k. Steemers, Dr G. Dr wis- en nat.-k. Wis- en nat.-k. Dekker, A. concierge Hesselink, Mej. A. adm. Namen en voorletters functie bevoegdheden vakken van onderwijs Brandsma, F. A. directeur Nv Nk Kuipers, Dr H. H. leeraar Dr wis- en nat.-k. Wis- en nat.-k. Mulder, B. Off. mach. H.A.L. Scheepswerkt.-k. Steemers, Dr G. Dr wis- en nat.-k. Wis- en nat.-k. Dekker, A. concierge Hesselink, Mej. A. adm.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1945 | | pagina 33