Bijlage C 16 M tt De lessen der school werden gegeven in de localen van de Ambachtsschool. Klassen 15, alsmede de BOVAG-, VEV-, bakkerscursus en B klassen op Maandag-, Dinsdag-, Donderdag en Vrijdagavond van 6.30—9 uur. Voor de typografenlessen op Zaterdagmiddag van 1 5 uur. De R.E.M.E C. cursus op Woensdag van 2.15—8.45 uur. Hout- en marmerschilderscursus op Donderdag van 2.307.30 uur. Jaarverslag over het jaar 1945 van de 2-jarige cursus voor scheepswerktuigkundigen. Op 1 Jan. 1945 waren administratief ingeschreven 38 leerlingen verdeeld als volgt - Bijlage C. 17 De lessen die door de oorlogsomstandigheden in Sept. 1944 waren gestaakt, konden eerst in Juni wegens gebrek aan reis gelegenheid gedeeltelijk worden hervat, zoodat de bevorderingen dit jaar achterwege gebleven zijn. De oproep van leerlingen voor den nieuwen cursus had tot ge volg, dat 12 nieuwe leerlingen zich voor de le en 2e klasse hebben aangemeld, terwijl van de in 1944 ingeschreven leerlingen 10 niet opkwamen; Bouhuys en ten Brinck waren vertrokken en de leerlingen van den A cursus waren gaan varen. In totaal vertrokken 20 leerlingen, zoodat de nieuwe cursus begon met 38 20 12 30 leerlingen verdeeld als volgt: Na 1 Sept. was het nog niet mogelijk de lessen volledig te geven, omdat alle reisverbindingen met Zutphen óf verbroken waren, dan wel zoo slecht waren, dat de leerlingen der school hiervan geen gebruik konden maken. Onder deze omstandigheden ging de omzetting van den avond cursus in een dagcursus niet door en werd een oplossing verkregen door de theorielessen der le klasse overdag te geven en die der 2e klasse gedeeltelijk overdag en gedeeltelijk 's avonds. De leerlingen zijn verplicht de rest van hun vrijen tijd te werken in een behoorlijk ingerichte werkplaats van een Ambachtsschool of een fabriek. De oudere leerlingen die reeds eerder voor het V.D. diploma of het A diploma geslaagd waren, kwamen door de bevrijding in een bijzonder gunstige positie. Dank zij de medewerking van de H.A.L. konden zij allen vrij spoedig gaan varen. Hun gloednieuwe uniform, het zeer hooge salaris en de noodige reiservaringen, in den verloftijd verteld aan de andere leerlingen, bleken een gunstigen invloed uit te oefenen. De resultaten van de leerlingen, die aan het V.D. examen hebben deelgenomen, waren niet bijzonder gunstig. Geslaagd zijn de leerlingen J. C. Assendorp, H. J. Krijns, R. v. Wessel, ter wijl zijn afgewezen de leerlingen H. J. Berkenbosch, M. Hermse, H. J. ter Horst (in 1946 geslaagd), M. J. G. Jansen, F. Mijlof, C. M. Smeijer. Naam en voorletters functie bevoegdheden vakken van onderwijs be noemd Brandsma, F. A. direct. Nv Nk aut. techn., elect, t. vakth. vast Aartsen, E. van. leeraar N IX a Ma handteekenen Avis, M. P. D. geen theorie drukken tijd. Aalders, P. theorie zetten Baakman, B. A. pr. th. bakken vast Broere, W H. acte Ned. taal Bon, M. K. J. geen vakteek. elect.r tijd. Grauwelman, A. montage electr. Grip, M. L. de Ne hout en marmer sch. vast Haperen, J. A. v. H. act. N I voortgezet L.O. Imhoff. Chr geen theorie binders tijd. Jansen Venneboer, D. H. act. wisk. voortgezet L.O. vast Koopmans, Tj. Mf vakteek. metaalbew. Langenberg, Tj. geen theorie binden tijd. Leferink, H. J. N III Nb vakteek. bouwk. vast Reijnders, J. D. H. Mf vakteek. metaalbew. tijd. Schuppers, H. J. vaktheorie drukken vast Versteeg, C Nv Nk vakteek. electr. Waveren, H. J. van M.T.S. rijwieltechn. vakteek. tijd. Klasse-indeeling op 1 Jan. 1945 totaal klasse 1 klasse 2 klasse 2b Opl. A Klasse 1 17 17 Klasse 2 9 9 Klasse 2b rep. 7 7 Opleiding A 5 5 Totaal 38 17 9 7 5 Klasse-indeeling op 1 Sept. 1945 totaal klasse 1 klasse 2 klasse 2b rep. Klasse 1 17 17 Klasse 2 8 8 Klasse 2b (rep.) 5 5 Totaal 30 17 8 5

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1945 | | pagina 32