Bijlage C. 12 Gebouwen Tijdelijke gebouwen In den loop van het verslagjaar werden de tijdelijk in gebruik zijnde localiteiten geheel ontruimd. Van 1 Juni tot begin zomer- vacantie is te Deventer ten behoeve van het theorie-onderwijs aan bakkers een lokaal gehuurd van den Heer de Grip. Schoolgebouw Dit heeft sterk geleden. Een volledige opsomming der schade in dit verslag is niet mogelijk, zoodat volstaan wordt met de mededeeling, dat 13 granaattreffers werden ontvangen, 1700 m2 glas werd vernield, enkele vloeren en een deel der betimmering werden opgestookt, waterleiding, electrische installatie, verwar ming, sanitair enz. deerlijk gehavend zijn, het gebouw sterk vervuild was en overal herstelwerkzaamheden noodzakelijk waren. Hierbij komt, dat bij de ontruiming der school zoo min mogelijk achter gelaten werd, zoodat het geheele herstel van het gebouw, mede in verband met personeel- en materiaalgebrek, geruimen tijd zal vorderen. Vermoedelijk zal tegen het einde van het volgende verslagjaar een dragelijke toestand verkregen zijn. Schoolinventaris Deze is door de voortdurende verhuizingen vrij sterk beschadigd. Ook is veel gestolen, terwijl een belangrijk deel van de in besiag genomen metaalbewerkingsmachines, gereedschappen enz. kon worden achterhaald. Bijlage C. 13 Tevens werd door treffers veel schade aangebracht. Plannen tot vervanging en herstel zijn in bewerking. Magazijnvoorraden Hiervan is veel gestolen en verdwenen. De voorraad hart hout opgeslagen in het gebouw van de groenteveiling werd vernield of verbrand het andere hout, opgeslagen bij de firma Struyck, werd door treffers beschadigd. Bij de „Roemar" opgeslagen magazijn- voorraden werden beschadigd en voor een deel gestolen. Een kleine voorraad, aanwezig in de directeurswoning, werd door de Duit- schers in beslag genomen. Aanvulling van het meest benoodigde is beslist noodzakelijk, maar wordt door de tijdsomstandigheden ten zeerste belemmerd. Totale oorlogsschade Deze bedraagt, getaxeerd naar de waarde van 1940, f 40.000. De werkelijke herstelschade aan gebouw en inventaris is veel grooter en zal vermoedelijk de som van f 100.000. benaderen. Maatregelen voor herstel Gezien de reeds voor den oorlog in behandeling genomen ver bouwingsplannen der school en de toen reeds bestaanden achterstand in de outillage van het onderwijs, is het duidelijk, dat het herstel zich niet bepalen mag tot een simpele reparatie der schade aan het gebouw. Tevens moet worden nagegaan of voor de verbouwing der school een goedkoopere oplossing kan worden verkregen, beter passend in de tegenwoordige omstandigheden. Hetzelfde geldt tevens voor den schoolinventaris. In de oorlogsjaren is de techniek vooruitgegaan, de behoefte aan geschooldearbeiders is vergroot. Dit beteekent, dat het onder 't oog zien van plannen tot verbetering van het Ambachtsonder- wijs te Zutphen momenteel nog urgenter is dan in 1939. Hierdoor kan worden bereikt, dat geen onnoodige uitgaven worden gedaan, het herstel van de oorlogsschade wordt beperkt en het onderwijs wordt verbeterd. De vooruitzichten voor het herstel zijn, gezien materiaal- en personeelsgebrek, niet bijzonder gunstig. In het afgeloopen verslagjaar is reeds veel bereikt, zoodat kan worden verwacht dat de hersteltermijn, begroot op een periode van 3 tot 4 jaar, belangrijk wordt bekort, mits hiervoor de be noodigde middelen beschikbaar zijn. Dit jaarverslag geeft een beter perspectief voor de toekomst dan het voorgaande. Hoewel de moeilijkheden nog niet geheel overwonnen zijn, is toch reeds bereikt dat de school weer voor Naam en voorletters functie bevoegd heden vakken van onderwijs benoemd Brandsma, F. A. Leferink, H. J. Aartsen, E. v. Abeele, C. v. d. Baakman, B. A. Bon, M. J. Dijkjans, H. Haperen, J. A. v. Kleinbussink, W. Koopmans, Tj. Meijer, R. Reijnders, J. D. Paalman, W. Versteeg, C. Vriend, J. Dekker, A. Hesselink, Mej. A. directeur Nv Nk vakteek. enz. vast 1939 wn. dir. N III Nb timmeren enz. 1921 leeraar L IX a hand. lijnteek. 1941 geen bakken enz. 1930 bakken enz. 1945 Ne el. techn. bankw. tijd. 1943 prakt, schild. vast 1921 H. act. N I V.L.O. 1942 Nj Nw bankwerken 1923 N] Nf smeden 1924 Nb prakt. timm. 1944 Nf vakteek calw. 1940 ond. mets. metselen enz. 1912 Nv Nk elec. techn. 1924 geen aut. techn. tijd. 1939 concierge vast 1931 adm. tijd. 1940

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1945 | | pagina 30