Bijlage C. Geldersche Vereeniging voor Kunstnijverheid De Geldersche Vereeniging voor Kunstnijverheid exploiteert: I. de Vakschool voor Meisjes II. de Ambachtsschool III. de Nijverheids-Avondschool; IV. de Machinistencursus. De vereeniging telde op 31 Dec. 1945 47 leden te Zutphen en 6 leden buiten de stad. Bestuur. Het Bestuur was op 31 Dec. 1945 als volgt samengesteld: G. W. Velders, Voorzitter. J. Kortenoever, Secretaris. Mr A. C. Mijs, Penningmeester. Mevr. E. Dijckmeestervan der Lek de Clerq. Mej. W. S. van Alphen. Mej. H. A. van Woudenberg Hamstra. Mevr. G. M. Padtde Voogd. Mevr. H. H. de Jonge van Ëllemeetden Tex Bondt. D. H. Jordaan. G. van der Burg. J. Wagenaar. Als aftredende bestuursleden werden herkozen Mevr. E. Dijck meestervan der Lek de Clercq, de heer Mr A. C. Mijs, Mevr. H. H. de Jonge van Ellemeetden Tex Bondt en de heer G. W. Velders. De administratief beambte H. J. Rubé werd ontslagen. Het jaar 1945 bracht op 8 April de zoo lang verwachte en vurig verbeide bevrijding van de Duitsche overheersching. De weken, die hieraan voorafgingen, verliepen in steeds grootere spanning. De verwoestingen, welke reeds in Zutphen waren aan gericht door de explosie van de munitietrein op het spoorweg emplacement op 28 September 1944 en het bombardement van het centrum der stad op 14 October 1944, gevolgd door verdere bombardementen gedurende de wintermaanden 1944/1945, werden nog vergroot door de beschieting door artillerie in de week van de bevrijding. Dat het onderwijs aan onze scholen door dit alles gedurende eenigen tijd niet meer mogelijk was, laat zich begrijpen. De ge bouwen van de Vakschool voor Meisjes en Ambachtsschool waren

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1945 | | pagina 24