hl Bijlage A. 4 het kleuteronderwijs heeft gedaan en in het bijzonder voor de wijze, waarop zij dat heeft gedaan. De vervulling in deze vacature, zomede de voorziening in de vacatures wegens periodieke aftreding per 1 Januari 1946 van Mevr. M. de Bruinde Boer, Mevr. E. J. E. C. Oort Vrijdag en de heer J. Kingma, vond plaats in het volgende verslagjaar. De Commissie bestond alzo aan het einde van 1945 uit de volgende leden J. Wagenaar, wethouder van onderwijs, voorzitter J. Kingma, secretaris L. H. C. baron van Randwijck, penningmeester en de dames-leden Mevr. P. Numans—Dalenoord B. F. B. M. Schillemans—Battaglia de Sopramonte et Ponte Alto E. J. E. C. Oort Vrijdag A. C. W. van Broekhuijzen—Schoneveld en M. de Bruinde Boer. De op 17 Augustus 1945 gehouden vergadering ter bespreking van de mogelijkheid tot heropening der kleuterscholen leidde niet tot een resultaat; de benodigde materialen, in het bijzonder glas, waren niet beschikbaar en zouden binnen afzienbare tijd ook niet beschikbaar komen om de scholen aan de Paardenwal en die in De Hoven „bewoonbaar" te maken de school Leeuweriklaan zou nog voor onbepaalde tijd door geallieerde troepen bezet blijven. In de herfst mocht het gelukken de school in De Hoven weer open te stellen, doch weldra moest zij, nu wegens brandstof gebrek, weer worden gesloten. Onder het personeel der scholen waren verschillende vacatures aan de school Leeuweriklaan 1 en 2 aan die aan de Paarden wal, doch het ligt voor de hand, dat in de gegeven omstan digheden daarin niet werd voorzien. De Commissie mocht Burgemeester en Wethouders adviseren omtrent een adres van voorstanders van voorbereidend Montessori- onderwijs om overname in het verband van het gemeentelijk onder wijs van de voorheen door Mevr. C. Hanrath geëxploiteerde voor bereidende Montessori-school. In een uitvoerig gemotiveerd advies gaf de Commissie Burgemeester en Wethouders in overweging niet in te gaan op het in bedoeld adres gedane voorstel. Namens de Commissie van Beheer, J. KINGMA, Secretaris. Bijlage B. Over het jaar 1945 werd geen jaarverslag van den kring- schoolartsendienst „kring Zutphen" opgemaakt.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1945 | | pagina 23