Bijlage A. VERSLAG omtrent de toestand der GESUBSIDIEERDE KLEUTERSCHOLEN in de gemeente Zutphen over 1945, opgemaakt ingevolge artikel 31 der voorwaarden (g. bi. 18 van 1939). In het verslag over 1944 werd er reeds aan herinnerd, dat onze kleuterscholen na de 5e September 1944 (de „Dolle Dinsdag") niet alleen gesloten bleven al die resterende maanden tot onze bevrijding in de eerste helft van April 1945, maar ook nog vele maanden daarna. De Commissie kwam na de bevrijding voor het eerst bijeen op 17 Augustus 1945, in het bijzonder ter bespreking met de hoofden der scholen en de Directeur van gemeentewerken van de mogelijkheid tot heropening der scholen met de aanvang van het nieuwe schooljaar in September d.a.v. Deze eerste en enige vergadering in 1945 stond onder leiding van mr G. J. H. Wagener, van Juni tot 26 November 1945 tijdelijk wethouder van onderwijs en als zodanig ook waarnemend voorzitter der Commissie in verband met de ziekte van de voor zitter, wethouder Th. W. Hoonings. Het zou de heer Hoonings echter niet gegeven zijn opnieuw in deze functie werkzaam te zijn de 7e October 1945 overleed hij, 55 jaar oud. De Commissie gedenkt met grote dankbaarheid de toewijding, waarmede wethouder Hoonings steeds de belangen van het kleuteronderwijs heeft behartigd. Dit onderwijs was bij hem zeker niet het stiefkind onder de verschillende takken van onderwijs, welke hij onder zijn beheer had. Integendeel, het nam een heel grote plaats in zijn sociaal voelend hart in. Mr G. J. H. Wagener bleef als voorzitter der Commissie fungeren tot 26 November 1945, toen de Tijdelijke gemeenteraad, de z.g. Noodraad, de heer J. Wagenaar tot wethouder ver koos, die blijkens de van Burgemeester en Wethouders bij brief van 8 December 1945, Afd. A.Z. no. 6026, ontvangen mede deling was belast met de onderwijszaken en dientengevolge krachtens de verordening met ingang van 26 November 1945 als voorzitter der commissie optrad. In de samenstelling der commissie kwam voorts nog verande ring door het bedanken als lid van Mevr. H. StolkSelkers, die langer dan 25 jaar van de Commissie deel uitmaakte. In een door alle leden der commissie ondertekend schrijven is haar dank gebracht voor hetgeen zij in een zo lange reeks van jaren voor

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1945 | | pagina 22