Bijlage V. 8 Aan de Nood-Brandstoffen-Commissie in de Hoven werden 19 stuks populierenboomen in de Kijfsdijken, omgehakt door de Organi satie Todt, verkocht voor den prijs van f 760. Door het Staatsboschbeheer werd voor de klompenindustrie in totaal 103 m3 hout gevorderd tegen een vergoeding van f 2349.41. Onderhoud kribben. De krib- en beslagwerken, in onderhoud bij den dienst van landerijen, werden over het afgeloopen jaar zoo goed mogelijk onderhouden. Het benoodigde kribwerk werd verkregen van het langs de landerijen groeiende wilgenhout. De kribpalen werden bij slecht weer door het personeel van landerijen in den loods gemaakt. Onderhoud en verbetering van wegen. In de lijst van de puin- en sintelwegen, ter gezamenlijke lengte van 15168 strekkende meter kwam geen verandering. Wegens gebrek aan arbeidskrachten, materiaal en transportgelegenheid kon aan het onderhoud van de wegen slechts het allernoodzake lijkste worden gedaan. Onderhoud waterleidingen en beken. De lijst van waterleidingen en beken, in onderhoud bij den dienst van landerijen, onderging geen wijziging. De hoofdbeken en waterleidingen werden zoo goed mogelijk onderhouden. Op verzoek van het gemeentebestuur van Warnsveld werd de duiker in den Vierakkerweg, die het water moet afvoeren van het stroom gebied Leesten, door landerijen vernieuwd en vergroot. Door artillerievuur tijdens de bevrijding werden de windmotoren van de gemeente in de Pagematen, het Helbergen en in de Lentjes zwaar beschadigd, zoodat zij grondig dienen te worden hersteld. Onderhoud dijken, waterkeeringen en duikers. Geen verandering kwam in de lijst van dijken in onderhoud bij den dienst van landerijen. De in de dijken en waterkeeringen aangebrachte stellingen werden daaruit verwijderd. De daardoor ontstane zwakke plekken werden terdege versterkt. Alle dijken en waterkeeringen werden overigens zoo goed mogelijkonderhouden. Tenslotte moge niet onvermeld blijven, dat van 4 Juni 1945 af een 20 tal gedetineerden uit de Strafgevangenis alhier (Huis van Bewaring aan den Martinetsingel) onder strenge bewaking bij het het opruimen van stellingen, tankgrachten en bomgaten, in de landerijen werden te werk gesteld. Zij hebben daar goed werk verricht. De Directeur van Landerijen P. BROERE. Bijlage W, OVERZICHTSTATEN BETREFFENDE HET LAGER ONDERWIJS OVER 1945. Leerlingen. Naam der school Gemiddeld aantal leerlingen Gewoon lager onderwijs openbare school A E F G H in de Hoven chr. school voor g.l.o. Oudewand chr. school David Evekinkstraat chr. school Leeuweriklaan r.k. jongensschool r.k. meisjesschool Uitgebreid lager onderwijs openbare school D chr. school r.k. school Buitengewoon lager onderwijs openbare school Blijkens het bovenstaande volgden openbaar lager onderwijs bijzonder lager onderwijs Het godsdienstonderwijs volgden aan school A D E F G H Hoven 30 leerlingen 280 36 30 22 26 328 169 224 231 240 260 196 144 227 229 213 303 206 138 87 3195 1842 1341 3195

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1945 | | pagina 145