Bijlage V. VERSLAG betreffende den Dienst van Landerijen over het jaar 1945. Personeel. In de samenstelling van het personeel van den dienst van landerijen kwam in het afgeloopen jaar geen verandering. Het vaste kader der werklieden bestond uit 1 werkbaas, 1 plaatsvervangend voorwerker, 6 kribwerkers en 4 grondwerkers. Vanwege de drukke werkzaamheden werd gedurende het geheele jaar los personeel aangenomen. Het aantal ziektegevallen was ook dit jaar vrij hoog. De vaste werkman Joh. Bouwman, die sedert 5 April 1944 onafgebroken ziek is geweest, zal, naar het zich laat aanzien, wel voor den gemeentedienst worden afgekeurd. Landerijen. Het weer gedurende de wintermaanden 1944—1945 is voorde ontwikkeling der wintergewassen gunstig geweest. In Januari werden de gewassen bedekt met een flinke laag sneeuw, waar door weinig vorstschade is ontstaan. Van Februari af, na het invallen van den dooi trad een natte periode op, waardoor de gunstige beinvloeding van de vorst op de structuur van den grond ten deele weer verloren ging. De maanden Maart, April en Mei waren uitzonderlijk mooi, tengevolge waarvan de ontwikkeling van de gewassen zeer gunstig is geweest. Ook gedurende de eerste oogstwerkzaamheden is het weer mooi droog geweest, zoodat de granen over het algemeen onder gunstige omstandigheden zijn binnengehaald. Alleen de haver heeft ten gevolge van de natte Augustusmaand nogal geleden. Hierdoor werd de haveroogst gedrukt, vooral in kwaliteit. Het groote gebrek aan kunstmeststoffen is in het laatste oor logsjaar zeer duidelijk in de opbrengsten der gewassen tot uiting gekomen. Niettegenstaande den slechten bemestingstoestand hebben tarwe en rogge, dank zij het gunstige weer gedurende de oogst, nog een opbrengst van matige kwaliteit gegeven. De haver heeft een goede opbrengst gegeven. Ook de aardappelen hebben een behoorlijke opbrengst gegeven, dank zij het gebruik van stalmest en compost, en niettegenstaande het gebruik van slecht pootmateriaal. Vele perceelen leden schade door gebrek

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1945 | | pagina 142