Bijlage U. 12 20. de loods aan de Reinmakershoek (in April verbrand) 21. de gebouwen op het terrein van de gemeente-reiniging 22. het ontsmettingsgebouw aan de Buitensingel 23. de desinsectie-inrichting in het gebouw Reinmakershoek 11 24. het gebouw op de begraafplaats, waarin wachtkamer voor l P. ek'. woning voor de opzichter en werkplaats 25. het lijkenhuisje op de begraafplaats 26. het woonwagenkamp in de Hoven de stal is verwoest. 27. de ruïne over de Berkel 28. 5 urinoirs 29. 9 publicatieborden 30. één openbaar privaat. Vrijwel alle onder dit hoofd genoemde gebouwen hebben bij de bevrijding min of meer ernstige schade opgelopen. Door het treffen van noodvoorzieningen zijn de gebouwen weer in bruik bare staat gebracht. Torens en uurwerken. De bliksemafleiders van de Wijnhuis- en de Walburgstoren werden éénmaal beproefd. Het uurwerk van de Wijnhuistoren is na de bevrijding zo spoedig mogelijk weer hersteld. Aan de firma N ij land bleef opgedragen het opwinden, gelijk- zetten en onderhouden van het uurwerk van de Wijnhuistoren en van de regulateur in de burgemeesterskamer, tegen een ver goeding van f 200.per jaar. De 3 nog aanwezige electrische buitenklokken n.l. één aan de Deventerweg, één aan de Warnsveldseweg, één aan de Emmerikseweg, werden alle bij de bevrijding vernield. Gebouwen bestemd voor openbaar onderwijs. De gebouwen voor het openbaar onderwijs bestemd, zijn de volgende: 1. de kleuterschool aan de Paardewal 2. de kleuterschool in de Hoven met woning voor het hoofd 3. de kleuterschool aan de Leeuwerikstraat 4. school A aan de Leeuwerikstraat 5. school D (U.L.O.) aan de Waterstraat 6. school E aan de Polsbroek 7. school F aan de David Evekinkstraat 8. het schoolgebouw aan de Tadamasingel 9. school H aan de Louisesingel Bijlage U. 13 10. school in de Hoven 11. school voor buitengewoon lager onderwijs aan de David Evekinkstraat 12. het gymnastieklokaal aan het Broederenkerkplein, (op 14 October verwoest) 13. het gymnastieklokaal aan de Kattenhavenstraat 14. het gymnastieklokaal aan de Leeuweriklaan; 15. het gymnastieklokaal aan de Polsbroek 16. de hogere burgerschool met conciërgewoning aan de Wa terstraat 17. het gymnasium met de daarbij behorende clavigerswoning aan 's-Gravenhof. De meeste scholen bleven vóór de bevrijding in gebruik bij het bezettende leger. Enkele scholen zijn tijdens de bevrijding ernstig beschadigd, zelfs zo, dat de H.B.S. en school D geheel onbruikbaar werden. School A en de kleuterschool aan de Leeuwerikstraat zijn na de bevrijding in gebruik genomen door de geallieerde troepen. Na de bevrijding is begonnen met het noodherstelde meeste scholen konden voor het eind van het jaar weer voorlopig in gebruik worden genomen. Enige scholen zijn gedurende 1945 ondergebracht moeten worden in particuliere panden, welke zo goed mogelijk voor schoolgebruik werden ingericht. Openbare drinkwatervoorziening. Aanwezig zijn 4 standpijpen op de waterleiding, te weten 1 op het Vispoortplein 1 aan de IJsselkade 1 aan de Noorderhaven 1 bij het woonwagenkamp in de Hoven. Die aan de IJsselkade is onbruikbaar geworden. Straten, pleinen en riolen. Het gewoon onderhoud van de verschillende bestratingen be paalde zich hoofdzakelijk tot het ophalen van verzakte sleuven boven kabels of ondergrondse leidingen en andere verzakkingen. Door het zeer zware militaire vervoer moesten enkele slechte straatgedeelten worden herstraat. Ook moesten enige opgeblazen straatgedeelten bij duikers en versperringen opnieuw worden gelegd. Voor de gasfabriek, waterleiding en electriciteitsbedrijf, telefoon- en radiodistributiebedrijf werd 2956 m2 straatwerk verricht. Nieuw straatwerk werd in dit jaar niet uitgevoerd.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1945 | | pagina 135