Bijlage U. 8 opbouw, werd een eigen distributiedienst ingesteld voor bouw materialen,, die in de stad aanwezig waren en die ook van buiten konden worden betrokken. Grote en dankbaar aanvaarde medewerking werd daarbij onder vonden van Militair Gezag. Intussen moest ook het puinruimen en het stutten of omhalen van gevaarlijke ruïnes worden ter hand genomen. De reiniging had handen vol werk om de steeds weer aan groeiende vuil- en puinhopen van de straten te verwijderen. Een ernstige hinderpaal voor een snelle voortgang van het werk was het nagenoeg ontbreken van vervoermiddelen. Van een regelmatige uitvoering van de dienst was in de eerste maanden geen sprake. Op 1 September werd het Plaatselijk Bureau Wederopbouw opgericht, waardoor de gehele distributie van materialen en het ruimen der puinruïnes aan de dienst van gemeentewerken werd onttrokken, waarna voor deze dienst een enigszins meer rege'~ matige werkwijze kon ontstaan. Niettegenstaande dat is gedurende dit jaar van definitieve herstellingen en normaal onderhoud slechts weinig terecht gekomen. De waterstand van de IJssel ging begin Februari snel omhoog en bereikte op 18 Februari een stand van 7.61 m. N.A.P., zodat landerijen om de stad onder water kwamen te staan. Deze hoge rivierstand maakte het nodig gedurende 16 dagen het rioolwater van de Rozenhoflaan en omgeving af te malen. De Binnengracht is eveneens enige weken afgesloten geweest, waarbij de pompinstallatie ruim drie weken in werking moest worden gesteld. Gebouwen, eigendommen en inrichtingen, niet bestemd voor de publieke dienst. Het gebouw, ingericht voor woning en koffiehuis met een stal op de veemarkt, dat in 1944 zwaar was beschadigd, is gesloopt. Van de voormalige Latijnse school is het voorgebouw (het refter) na het bombardement in 1944 onbruikbaar geworden. De kelder van de Landbouwwinterschool is niet meer verhuurd, aangezien deze ruimte voor de school zelf nodig was. Het gebouw van de voormalige Waliënkazerne, waarin ge vestigd de Fordgarage met de daarboven verhuurde zolders, is bij de bevrijding volkomen verwoest en de resten zijn gesloopt. De stalgebouwen aan de Deventerstraat zijn, voor zover daarin de magazijnen van het G.E.B. waren ondergebracht, bij de be vrijding verwoest, terwijl het gedeelte stal aan de Isendoornstraat, verhuurd aan Brinkmann Niemeijer en aan W. de Jonge, zwaar Bijlage U. 9 werd beschadigd en naar aanleiding daarvan werd gesloopt. Het schoolgebouw aan de Van Tilstraat, dat door de gebruikers in verband met luchtgevaar verlaten was, is kort na de bevrijding verhuurd aan de firma Dullaert, wier winkelpand op last van de Geallieerde Legerleiding op korte termijn moest worden afgebroken. Aan het eind van het verslagjaar was het gebruik van de ver schillende objecten als volgt geregeld 1. de kelder onder het Wijnhuis, van jaar op jaar verhuurd aan de N.V. Likeurstokerij en Wijnhandel v/h Vetter Co., voor f 164.50 per jaar; 2. de woning, stallen, schuur en weilanden op het Erve „den Brink" aan de straatweg naar Apeldoorn tot 22 Februari 1953 aan W. J. Hunnekink verpacht voor f 875.per jaar; 3. de woning, stallen, schuur en weilanden ,,'t Werksche Veld' nabij de weg naar Lochem te Warnsveld, tot 22 Februari 1953 aan A. H. Boschloo verpacht voor f 550.per jaar; 4. de voormalige Latijnse school, bestaande uit a. de kelder, onverhuurd b. de landbouwwinterschool tot wederopzegging kosteloos aan het Rijk in gebruik gegeven 5. het gebouw Waterstraat 5 (voormalig belastingkantoor), waar van 3 lokalen in gebruik bij de Distributiedienst en overigens tijdelijk in gebruik bij de school voor Buitengewoon Lager Onderwijs 6. de woning, behorende bij het voormalig belastingkantoor tot wederopzegging verhuurd aan J. H. v. Dam tegen een huur prijs van f 17.33 per maand 7. het gebouw in de Geweldigershoek, thans onverhuurd 8. de bergplaats aan het Hogestraatje, tot wederopzegging ver huurd voor f 15.per half jaar aan A. H. Leunk; 9. een complex woningen in de Komsteeg, tot wederopzegging verhuurd voor f 559.— per jaar; 10. het perceel Kerkhof 3, bewoond door de kamerbewaarder van het gemeentehuis 11. de stal, behorende bij de vroegere manege aan de Nieuwstad, verhuurd aan V a n Gend Loos tot 30 April 1949, tegen een huurprijs van f 250.— per jaar; 12. de stal aan de Deventerstraat, tot wederopzegging verhuurd aan M. J. J u r ri n s tegen een huurprijs van f 225.per jaar; 13. het stallencomplex aan de Isendoornstraat, waarvan een ge deelte verhuurd aan fa. Jan sen's Veevoederhandel tegen een huurprijs van f 3.65 per week en een gedeelte verhuurd aan N.V. Eierhandel v/h R. Ha renberg tegen een huurprijs van f 3.65 per week;

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1945 | | pagina 133