Bijlage U. VERSLAG van de toestand en de verrichtingen van de dienst van Gemeentewerken te Zutphen over het jaar 1945. Algemeen. De dienst van gemeentewerken omvat de volgende afdelingen gemeentewerken (onderhoud gemeente-eigendommen, nieuwe werken), gemeente-reiniging, ontsmettingsdienst, onderhoud plant soenen en begraafplaats, bouw- en woningtoezicht. Personeel. De samenstelling van het vaste ambtenarencorps onderging dit jaar enige wijziging. Het technisch en administratief personeel bestond op 31 De cember 1945 uit de directeur, drie eerste opzichters, waarvan 1 belast met reiniging, ontsmet ting en plantsoenen, 2 werkzaam in algemene dienst, drie tweede opzichters, waarvan 1 werkzaam bij reiniging en ont smetting, 1 werkzaam bij de onderhouds dienst, 1 werkzaam in algemene dienst, de opzichter van de algemene begraafplaats, de boekhouder, één adjunct-commies 2e klasse, twee klerken in vaste dienst, vier opzichters, drie klerken en één jongste bediende op arbeids contract. Op de dag der bevrijding van het noordelijk stadsdeel, 6 April, werd de eerste opzichter, T. Wallenburg, door een kogel uit een vijandelijk geweer gedood. De tweede opzichter v. Dongen werd met ingang van 1 Januari 1945 bevorderd tot eerste opzichter. De eerste opzichter Zuuring werd met ingang van 1 Sep tember 1945 tijdelijk van zijn functie ontheven, teneinde werk zaam gesteld te worden op het toen opgerichte Plaatselijk Bureau Wederopbouw. Direct na de bevrijding werd een aantal opzichters op arbeids contract aangenomen, waarvan evenwel bij de oprichting van het Plaatselijk Bureau Wederopbouw een tweetal naar dit Bureau werden overgeplaatst. Ambtenaren,

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1945 | | pagina 130