OW Bijlage T. L- 4 vier klerken, een concierge-amanuensis en een laboratoriumbediende. Een der analysten was gedurende het geheele jaar door ziekte verhinderd zijn taak te vervullen. Op 1 October werd als keurmeester aangesteld G. P. van Eer ten, komende van den keuringsdienst te Utrecht, die eerder aan de administratie van dezen dienst verbonden was geweest. Hierdoor was het mogelijk, te voldoen aan den wensch van keur meester F. Houtstra, om naar Utrecht te worden overgeplaatst. De klerk F. J. Be use vertrok in September naar 's-Graven- hage, waar hij in rijksdienst overging. Een volontair, die ook in 1944 den dienst trouw was gebleven, was gedurende het geheele jaar werkzaam op het laboratorium. Aansluitende aan de laatste alinea van het verslag van dezen dienst over 1944 mag hier met dankbaarheid worden gewag ge maakt van het feit, dat het personeel ook in de eerste maanden van het verslagjaar, met als slot de voor Zutphen zoo tragische bevrijdingsdagen, gespaard is gebleven, behoudens dan dat van twee leden huis en inboedel totaal vernield waren, terwijl een derde in zijn gezin was getroffen. Het gebouw had na de ontploffing van de munitietrein in September 1944 nog heel wat doorstaan een voltreffer van een granaat veroorzaakte bij de bevrijding aanzienlijke schade, maar achteraf kan gelukkig worden vastgesteld, dat de constructie zoo stevig was, dat een groot deel van de inventaris onbeschadigd is gebleven. Het gelukte reeds vrij spoedig na de bevrijding weer de be schikking te krijgen over een huurauto voor het overige waren er nog enkele fietsen, waarvoor op bescheiden wijze banden werden toegewezen, maar het duurde geruimen tijd, eer de toestand van de wegen het mogelijk maakte, gaandeweg het contact met de verder afgelegen deelen van het district te herstellen. De arbeid op het laboratorium werd na de bevrijding onder groote moeilijkheden hervatbij het intreden van de koude bleek het noodig, het geheele personeel in één voor dat doel te klein lokaal te laten werken. Voor de resultaten daarvan moge worden verwezen naar de hierachter volgende tabellen. De Directeur van den Keuringsdienst van Waren in het gebied Zutphen. Ir. H. W. DE KRUIJFF Bijlage T. 5 Overzicht van het onderzoek der monsters GEPASTEURISEERDE MELK. 1. Aantal onderzochte monsters1 2. Aantal afgekeurde monsters Overzicht van het onderzoek der monsters TAPTEMELK. 1. Aantal onderzochte monsters279 2. Aantal afgekeurde monsters 10 waarvan wegens a. water toevoeging9 b. afwijkend vetgehalte1 Aantal opgemaakte processen-verbaal 2 Aantal gegeven waarschuwingen 5 Tabel E. Overzicht der GEWOGEN BROODEN en van het onderzoek der MONSTERS BROOD. I wit- brood Overzicht der onderzochte monsters CONSUMPTIEIJS. 1. Aantal onderzochte monsters consumptieijs 8 2. Aantal afgekeurde monsters consumptieijs 1 waarvan wegens a. te hoog kiemgetal1 b. aanwezigheid van coli-bacteriën 1 c. andere redenen (aanwezigheid van kunst matig verzoetingsmiddel)1 Tabel D I. Tabel D II. bruin- brood rogge brood andere 1 brood- Totaal soorten Aantal gewogen brooden 49292 Aantal onderzochte brooden 1099 33 32 13 1177 Aantal afgekeurde broodmonsters waarvan wegens a. te laag droge stofgehalte 456 18 20 6 i 500 b. andere redenen .11 1 i 12 Aantal opgemaakte processen-verbaal 136 Aantal gegeven waarschuwingen 363 Tabel F.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1945 | | pagina 124