Bijlage H. 6 innerd, dat werkloozen gratis van de uitleening gebruik kunnen maken. Ook de boekenvoorraad is nauwkeurig nagegaan. Het aantal banden bedroeg einde 1940: 16343. Een aantal boeken, waarvan de uitleening verboden is, moest worden verwijderd. Ter lezing lagen: 7 dag- en weekbladen, 19 weektijdschriften, 37 maandschriften en 53 kleine bladen. Het correspondentschap te Lochem leende 3526 boeken uit. Het ledental klom van 64 tot 75. Verheugend is de oprichting in begin November van een vrij correspondentschap te Steenderen, dank zij de bemoeiingen van de Oudercommissie der open bare lagere school en de plaatselijke afdeeling van Volksonderwijs, mede bijgestaan door het hoofd der dorpsschool, den heer Brinks, die zoo welwillend is voor de administratie en de uitleening zorg te dragen. Reeds hebben zich 25 personen als lid aangemeld, terwijl reeds 248 boeken werden uitgeleend. Verheugend is ook, dat eenige dames de nieuwe bibliothecaresse bijstaan in de uitvoering van eenige noodzakelijke en gewenschte reorganisatie-maatregelen. Aan deze belangelooze medewerksters worde hier een hartelijk woord van dank gebracht. Dank vooral ook aan Mej. J. Suringar voor haar zoo gewaardeerden arbeid in de kinderleeszaal, alsmede aan Mej. B. Ver geer en Mej. H. Hansen. Het afgeloopen jaar heeft veel van het personeel en het dagelijksch bestuur gevraagd. Er zijn nog groote moeilijkheden te overwinnen, financiëele moei- Bijlage H. 7 lijkheden in de eerste plaats. Sterke vermeerdering van het aantal leden zal een sterke steun zijn voor het Bestuur, dat in een groot ledental bovenal ziet vergrooting van de invloedssfeer van de Leeszaal, dat isverhooging van het curtureele peil van de inwoners van Zutphen en omgeving. HET BESTUUR.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1940 | | pagina 90