44 tuin van het gymnasium tot bemaling van de Binnen gracht, gedurende 368 uren dienst moest doen. Uit de Zuiderhaven werd gedurende het verslagjaar 5760 M3uit de Noorderhaven 2300 M3. en uit de Helbergsche beek 2000 M3. grond gebaggerd of gegraven. De grachten in en om de stad werden naar behoo- ren schoon gehouden. Kaden en Loskraan. Het onderhoud der kaden bepaalde zich tot eenige herstellingen aan de langs de kaden aanwezige rem- mingwerken. Onderhoud der Kribben. Tot onderhoud der kribben werd op verschillende plaatsen eenige puinbestorting aangebracht. Bij de Houtwalsluis moest een belangrijke herstelling aan de oevervoorziening plaats hebben. Bij de zwaaiplaats in de Helbergsche beek werd eenig kribwerk vernieuwd. Bruggen en Duikers. Het trottoir aan de noordzijde van de IJsselbrug, dat in verband met een meeningsverschil tusschen de ge meente en de spoorwegen aan het begin van het ver slagjaar nog niet in gebruik was genomen, kon eindelijk begin Juni voor het publiek worden opengesteld. De bewegingsinrichting van de hefbrug werkte nog niet onberispelijk. Vanwege den Rijkswaterstaat worden de noodige werken verricht, om de bestaande bezwaren te overwinnen. De brug in den Coehoornsingel is in verband met den slechten toestand van de ijzeren liggers afgebroken. 45 Daarvoor in de plaats werd een nieuwe brug van ge wapend beton gebouwd. De aannemer van dit werk was C. G. de Kroon Jr. te Rhenen. De bouwkosten bedroegen f 15.410. Overigens verkeerden de bruggen in een goeden staat van onderhoud. HOOFDSTUK X. VERKEER. Straten, Pleinen en Riolen. Het gewoon onderhoud van de verschillende bestra tingen, bepaalde zich hoofdzakelijk tot het ophalen van verzakte sleuven boven kabels of ondergrondsche lei dingen en andere verzakkingen. Waar noodig werd de bestrating langs de tramlijnen gelicht. Overigens werden slechte gedeelten herstraat. Voor gasfabriek, waterleiding, electriciteitsbedrijf, telefoon en radiodistributiebedrijf werd 2823 M2. straatwerk verricht. Ten behoeve van werken door particulieren in openbare straten gemaakt, werd voor hunne rekening eenig straat werk verricht. Op verschillende plaatsen werden nieuwe bestratingen aangelegd, bestaande bestratingen vernieuwd of met gebruikte materialen herstraat, zooals in ommestaanden staat is aangegeven.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1937 | | pagina 24