40 Eén hinderwetvergunning is geweigerd voor het oprichten van een lompenbewaarplaats in de Polsbroek. 2 drankwetaanvragen werden behandeld, waarop 2 vergunningen zijn verleend. In het verslagjaar werden de volgende klachten be handeld In Februari kwam een klacht binnen van een be woner van een perceel boven een autogarage aan het Hoornwerk, waarin geklaagd werd over hinder van gassen uit de garage. Bij een plaatselijk ingesteld onder zoek bleek de klacht gegrond te zijn. Door het aan brengen van een plafond is aan de klacht tegemoet gekomen. In Maart kwam een schrijven binnen over een brandgevaarlijken schoorsteen in perceel Donkeresteeg no. 7. Bij een plaatselijk ingesteld onderzoek bleek, dat zich in den schoorsteen een houten boezembalk bevond. Nadat de eigenaar van het perceel was aan geschreven om den schoorsteen zoodanig te wijzigen, dat hij aan de in de bouwverordening gestelde eischen zou voldoen, is hieraan gevolg gegeven. In April kwam een schrijven binnen over een brand gevaarlijken schoorsteen in perceel Zaadmarkt no. 85. Bij een plaatselijk ingesteld onderzoek bleek de schoor steen, door de inrichting van de rookkanalen, brand gevaarlijk te zijn. Na een bespreking met den eigenaar van het perceel, is de schoorsteen door hem verbeterd. In dezelfde maand kwam een klacht binnen over gevaar van een bouwvallige schuur aan de Vijfmorgen straat. Bij een plaatselijk ingesteld onderzoek bleek de klacht gegrond te zijn, daar de schuur gevaar opleverde voor de bewoners van de belendende perceelen. Na aanschrijving van den eigenaar is de schuur afgebroken. h' 41 In Juni werd kennis gegeven dat het dak van een loods aan den Paardenwal in zoo n slechten toestand verkeerde, dat het gevaar opleverde voor de op het aan grenzende schoolterrein aanwezigen. Bij een plaatselijk ingesteld onderzoek bleek de klacht gegrond te zijn. Na aanzegging voor herstelling is dit ten spoedigste gebeurd. In dezelfde maand kwam een schrijven binnen over een brandgevaarlijken schoorsteen in perceel Weg naar Laren 140. Bij een plaatselijk ingesteld onderzoek bleek een houten boezembalk zich in den schoorsteen te be vinden. Nadat de eigenaar was aangeschreven, heeft deze de noodige verbeteringen aangebracht. In September, October, November en December werd in schoorsteenen van de perceelen resp. Weg naar Laren 138, Turfstraat 15, Bakkerstraat 12a en van een perceel aan het Hoornwerk, dezelfde fout als hierboven genoemd, geconstateerd. Na aanschrijving van de eigenaren werden de schoorsteenen verbeterd. In November kwam een mondelinge klacht binnen over een meer of minder bouwvallig dak van een perceel in de Frankensteeg. Bij inspectie bleek dat eenige dakpannen los lagen, doordat ter plaatse de panlatten ontbraken. Na aanzegging is het dak hersteld. In dezelfde maand kwam een klacht binnen van een bewoner uit de Laarstraat, die melding maakte, dat hij hinder had van rook uit een schoorsteen van een aan grenzend perceel. Bij inspectie bleek, dat de schoorsteen aan redelijke eischen van de bouwverordening voldeed, waarom op die klacht niet werd ingegaan. In December kwam een mondelinge klacht binnen van een bewoner uit de Turfstraat, die melding maakte, dat hij last had van een lekke dakgoot van een naast

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1937 | | pagina 22