Bijlage X. 16 Wegens diverse overtredingen (onttrekken van melk aan vaatwerk, anders dan over een kraan, ontbreken van aanduidingen etc.) werd 6 maal proces-verbaal opgemaakt, terwijl 1 maal tegen een melkverkooper een strafvervolging werd ingesteld wegens het belemmeren van een ambtenaar in de uitoefening zijner functie. Gepasteuriseerde en gesteriliseerde melk. 14 van de 172 monsters hadden een hooger kiem- getal dan 25.000 per cm3; colibacteriën kwamen 9 maal voor4 maal was het vetgehalte te laag en aan 1 monster was eenig water toegevoegd, tengevolge van een fout bij het pasteuriseeren. 2 maal werd wegens een der bovengenoemde over tredingen proces-verbaal opgemaakt. Karnemelk. Van de 935 monsters karnemelk voldeden er 78 niet aan den eisch, dat de vetvrije droogrest niet lager maa zijn dan 7.3 5 maal werd proces-verbaal opgemaakt. Andere melkproducten. Een monster room en een monster slagroom voldeden niet aan den eisch van het vetgehalte. Eenmaal werd proces-verbaal opgemaakt, omdat ondanks herhaalde waarschuwing, de aanduiding slagroom niet op de met dit product gevulde flesschen was aangebracht. „Voor de koffie" een surrogaat voor koffieroom, bleek te bestaan uit gecondenseerde melk. Bijlage X. 17 De 31 monsters karnemelkspap voldeden alle aan de gestelde eischen. Van de 21 monsters yoghurt en melkyoghurt waren 4 monsters, aangeduid als yoghurt, slechts me/Zcyoghurt. De verkooper betrok dit product van een concurrent, die het onder de juiste benaming in den handel had gebracht. Op verzoek werden genomen en ter onderzoek werden ingezonden in totaal 206 monsters. In de meeste ge vallen waren de monsters ingezonden om ze te doen nagaan op de bijmenging van melk van uierziek vee. Ter plaatse werden afgekeurd 2 partijen, bestaande uit 8 liter. Specerijen. Vervalschte specerijen werden in dit verslagjaar niet meer aangetroffen. Echter moesten een 25-tal partijen, wegende in totaal 47 kg, bestaande uit zwarte peper, foelie, gemalen notemuscaat en anijszaad, worden af gekeurd wegens schimmelwoekering. De verkoop van specerijen in de z.g. strooibusjes neemt steeds meer toe, hetgeen zeer zeker aan het publiek voordeelen biedt. Te betreuren is het echter, dat het gewicht van den inhoud der busjes zeer veel te wenschen overlaat. Nu, dank zij het toezicht, met de waar zelf niet meer kan worden geknoeid, weten enkele gewetenlooze handelaren te profiteeren van het ontbreken van eenig toezicht op de hoeveelheden der waarde kooper, die de inhoud der gesloten busjes niet kan nagaan, is hiervan de dupe. De inhoud der busjes liep onderling zoodanig uiteen, dat soms 300 a 400 meer werd betaald. De keurmeesters keurden ter plaatse af 40 partijen, wegende in totaal 45.1 kg.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1934 | | pagina 273