44 de betimmering der voordeurkozijnen betreft (strijdig met de welstandsbepaling) vrijstelling van de verplichting om een klimluik te maken in een plat dak van een woning aan het Hoorn werk (strijdig met het bepaalde in art. 45 der bouw verordening) het aanbrengen van een verkoop-automaat aan een perceel in de Turfstraat boven het trottoir (het trottoir is te smal) het aanbrengen van twee verkoop-automaten aan een perceel in de Beukerstraat boven het trottoir (het trot toir is te smal) 38 bewoonbaarverklaringen werden afgegeven vol tooid zijn 129 woningen. Einde 1934 waren nog in aanbouw 9 nieuwe woningen. Door verbouwing zijn 2 woningen ontstaan en zijn er 19 vervallen. Er werden 21 hinderwetsaanvragen behandelden 18 vergunningen verleend. 3 drankwetsaanvragen werden behandeld, waarop vergunning is verleend. In het verslagjaar werden de volgende klachten be handeld In Februari werd door een bewoner van een perceel aan den Emmerikschen weg kennis gegeven dat de balk laag etc. boven den kelder van het door hem bewoonde perceel in bouwvalligen toestand verkeerde. Bij een ingesteld onderzoek bleek dat direct maatregelen tegen beveiliging moesten worden genomen om onheilen te voorkomen. Na aanschrijving zijn onmiddellijk maat regelen getroffen om althans tijdelijk ongelukken te voorkomen. In November heeft een grondige herstelling plaats gevonden. 45 In de zelfde maand kwam een schrijven binnen over brandgevaarlijke schoorsteenen van perceelen in de Achterhoven. Bij een plaatselijk ingesteld onderzoek bleek dat de schoorsteenen lek waren en aangezien op de zolders hooi lag, was brandgevaar niet denkbeeldig. Nadat de eigenaar van de perceelen was aangeschreven om de schoorsteenen voldoende te herstellen of te ver nieuwen is spoedig aan deze aanschrijving gevolg gegeven. In Maart kwam een schrijven binnen over een brand gevaarlijken schoorsteen in het perceel Walstraat No. 19. Bij een plaatselijk ingesteld onderzoek bleek dat zich in de schoorsteen een houten boezembalk bevond. Nadat de eigenaresse van het perceel was aangeschreven om deze balk door een ijzeren of steenen constructie te vervangen, is spoedig aan deze aanschrijving gevolg gegeven. In dezelfde maand kwam een schrijven binnen over een defecte schoorsteen in het perceel Polsbroek No. 82. Er bleken eenige losse steenen in de schoorsteen te zijn. Na aanschrijving is deze schoorsteen hersteld. In dezelfde maand kwam een schrijven binnen over een brandgevaarlijken schoorsteen in perceel Achter hoven No. 34. Bij inspectie bleek dat zich hout in de schoorsteen bevond, dat brandgevaar veroorzaakte. Nadat de eigenaar van het perceel was aangeschreven om het hout te verwijderen, is spoedig aan deze opdracht gevolg gegeven. In April kwam een schrijven binnen over een brand gevaarlijken schoorsteen van een perceel aan de Vijf morgenstraat. Bij een plaatselijk ingesteld onderzoek bleek dat een houten boezembalk aanwezig was. Nadat de eigenaar van het perceel was aangeschreven om de houten boezembalk te vervangen door een ijzeren- of

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1934 | | pagina 24