Bijlage U. 16 houwer, 2 steenenschuurders, 3 straatmakers, 8 timmer lieden, 49 transportarbeiders, 10 zonder beroep. Bij de Rijksinstellingen werden geplaatst Postkantoor 11 hulpbestellers. Rijkstelefoon 14 grondwerkers. V. INTERCOMMUNALE EN INTERLOCALE ARBEIDSBEMIDDELING. 1. Bemiddeling in het district, a. Toestand in het district. Aantal agentschappen enz. Op 31 December 1934 luidde de lijst der agentschappen Aalten T. de Boer Ambt. Gem. Secr. Borculo K. Lammers Boekh. Waterl. Brummen G. C. van Deventer Boekhandelaar. Eibergen Mej. E. Samson Ambt. Gem. Secr. Groenlo J. F. Lageschaar Kantoorbediende. Hengelo (G.) G. Potman Ambt. Gem. Secr. Hummelo'Kepp. H. v. Holten Lichtenvoorde N. M. Daalderop Ruurlo G. H. Wargerink Gem. Ontvanger. Steenderen W. Achterkamp Ambt. Gem. Secr. Vorden T. Bergsma Gem. Secretaris. Warnsveld J. M. Priems Zonder beroep. Winterswijk J. Sipsma Dir. Arbeidsbeurs. Zelhem E. C. Lubberdink Vol. Secretarie. Met ingang van 1 Juni 1934 werd te Winterswijk een arbeidsbeurs ingesteld. Tot directeur werd benoemd de heer Sipsma, die tevoren reeds belast was met de werkverschaffing, steunverlening en armenzorg. Het werd zoodoende een dienst van sociale zaken. De heer Sipsma legde zich onmiddellijk toe op het uit- Bijlage U. 17 voeren der arbeidsbemiddeling op de juiste wijze. Het ontbreekt hem echter aan tijd tot een voortdurend bezoek aan werkgevers door de beperkte wijze, waarop hem personeel is beschikbaar gesteld. Tevens houdt de huisvesting van den dienst een goede bemiddeling tegen. Werkgevers, werkzoekenden, steuntrekkenden en arm lastigen, allen moeten een en dezelfde ingang benutten, daar er slechts één is. Het is te hopen, dat hierin spoedig een verandering wordt aangebracht, daar anders een goede bemiddeling, die zich in stijgende lijn bevindt, wordt tegengehouden. Aan het einde van het verslagjaar waren de ver ordening en de instructie van den directeur nog niet goedgekeurd, evenmin was er reeds een commissie van toezicht benoemd. Te Zelhem, waar de heer L. K. Wieringa eenige jaren het agentschap had waargenomen, werd in het begin van 1934 tot agent benoemd de heer E. C. J. Lubberdink, volontair ter secretarie, aldaar. b. Vergaderingen met agenten, bezoek aan agentschappen. In de instructie voor den directeur van de districts arbeidsbeurs wordt hem opgelegd, tenminste één ver gadering per jaar met de agenten in zijn district te houden. In het verslagjaar bestond daarvoor geen ge legenheid meer. Eveneens is in dezelfde instructie be paald een bezoek aan de agenten van tenminste tweemaal per jaar. Dit geschiedde reeds regelmatig, in den regel bij de meeste agenten vaker, dan het bepaalde. Bij deze be zoeken werd de statistiek behandeld en verder andere vraagstukken, die oplossing vereischten. De nieuw aan-

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1934 | | pagina 240