42 Rioleering en reiniging. Voor den aanleg en de verbetering van rioleeringen verwijzen wij naar hetgeen daaromtrent hierna in hoofdstuk X is vermeld. Voor de gemeentereiniging meenen wij te mogen verwijzen naar het onder de bijlagen onder letter N opgenomen verslag. Besmettelijke veeziekten. In het afgeloopen jaar zijn 2 gevallen van mond en klauwzeer en 1 van miltvuur voorgekomen. De noodige ontsmettingen werden alle door personeel van den gemeentelijken ontsmettingsdienst verricht. De kosten hiervan en die van het plaatsen der vereischte waarschuwingsborden en kenteekenen werden aan het Rijk gedeclareerd. HOOFDSTUK VIII. VOLKSHUISVESTING. Voorziening in het belang der volkshuisvesting. Het verslag der volkshuisvesting, vorige jaren onder de bijlagen onder letter A opgenomen, wordt niet meer uitgebracht. Bouw- en Woningtoezicht. Gedurende het jaar 1934 werden 216 aanvragen be handeld voor het bouwen en verbouwen van perceelen, 43 het maken van rioolaansluitingen of het uitvoeren van werken aan den openbaren weg, terwijl 205 vergun ningen werden verleend waaronder 33 31 voor geheel nieuwbouw; 89 83 voor het veranderen, uitbreiden of vernieuwen van gebouwen 4 4 voor aansluiting op het gemeente riool voor afvoer van menage water 36 36 voor aansluiting op het gemeente riool van een overstortleiding van beerputten 37 34 voor het aanbrengen van zonne schermen, uithangborden, licht bakken en automaten 13 13 voor het bouwen van schuren e.d.; 1 1 voor het plaatsen van schuttin gen e.d. 3 3 voor het plaatsen van erfafschei- dingen. De hieronder genoemde verzoeken om bouwvergun ning of vrijstelling van bepalingen der bouwverordening zijn om de daarbij genoemde redenen afgewezen het maken van een luifel boven een voordeurkozijn aan de Hemonystraat (strijdig met de welstandsbepaling) het wijzigen van erkers aan een perceel aan den Graaf-Ottosingel (strijdig met de welstandsbepaling) het wijzigen van de raamkozijnen van een perceel in de Lange Hofstraat (strijdig met de welstands bepaling) het wijzigen van een bouwplan voor eenige nieuw gebouwde woningen aan de Teniersstraat, voorzoover Aanvragen. Vergunningen.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1934 | | pagina 23