Bijlage Q. 44 Bezien wij het bovenstaande overzicht nog even nader, dan blijkt, dat 13 gezinnen het zwaarst getroffen zijn door ononderbroken werkloosheid van den kost winner gedurende 1934. Deze 13 gezinnen met 54 gezinsleden hebben in totaal f 7418.71 aan steun ont vangen en aan gezinsinkomsten f 1675.02 genoten. Het hoogste bedrag bedroeg f 845.95 of f 16.27 per week. Door dit gezin werd geen enkele verdienste aan gezins inkomsten ontvangen. Het laagste steunbedrag in deze groep bedroeg f 450.40 of f 8.66 per week. Dit gezin ontving aan gezinsinkomsten f 782.88. De gemiddelde in komsten bedroegenderhalvevoorditgezin f23.71 perweek. In 1934 werd de administratie voor de steunregeling 4 maal gecontroleerd door een rijkscontroleur. De aan- wijzigingen werden steeds nauwkeurig opgevolgd. Een wijziging werd gebracht in de wekelijksche loonopgave door de gesteunden en hiervoor werden nieuwe formu lieren aangeschaft. In de steunregeling werd een wijziging gebracht door in plaats van éénmaal, tweemaal per dag te laten stempelen. Tevens werd aan alle huisgenoten van 14 jaren en ouder, welke tot arbeiden in staat zijn opge dragen, eveneens tweemaal per dag te komen stempelen. Het stempelen door de werkloozen, het inleveren der loonbriefjes, het uitgeven der steunaanvraagformulieren heeft plaats op den arbeidsbeurs. Met het aanstellen van een vrouwelijke kracht aan de Arbeidsbeurs werd een verhooging van plaatsing van vrouwelijk dienst personeel verkregen waarmede met de uitvoering der steunregeling voordeelen werden behaald. Verder wordt door de nauwe samenwerking, welke met de Arbeidsbeurs dagelijks plaats vindt, zooveel mogelijk fraude bij de steunverleening voorkomen. Bijlage Q. 45 AFDEELING IV. WERKVERSCHAFFING. De aan de werkverschaffing verbonden administratieve werkzaamheden, werden tot 15 Maart 1934 door het personeel van de Afd. Gemeentewerken verricht. In het najaar van 1933 had eerst een bespreking plaats gehad over verplaatsing van dit werk bij een anderen dienst, daar de beoordeeling over plaatsing, controle etc. niet bepaald tot de taak van gemeentewerken kon worden gerekend. Bij schrijven van B. W. van 1 Maart 1934 U nr. 644, werden de werkzaamheden opgedragen aan het bureau van het Burgerlijk Armbestuur, onder ver antwoordelijkheid van B. W. Op 15 Maart 1934 had de overdracht plaats, waarop gelijktijdig het invullen van de inlichtingenkaarten hetgeen voordien op Afd. Algemeene Zaken plaats had, aan ons bureau werd opgedragen. De werkzaamheden welke op de Arbeidsbeurs plaats hebben, zijn door de overbrenging der werkzaamheden beduidend grooter geworden, daar de controle belangrijk is uitgebreid. Het stempelen van periodiek tewerkgestelden in de week dat niet wordt gewerkt, het stempelen van werklooze gezinsleden van tewerkgestelden, geschiedt op de arbeidsbeurs. Evenals voor den steun, wordt door deze periodiek tewerkgestelden en bedoelde gezinsleden, wekelijks een loonopgave ingeleverd, hetgeen eveneens op de beurs plaats vindt. Wat de administratie betreft is een ver eenvoudiging bereikt, door de ontheffing van de Rijks verzekeringsbank tot het bijhouden van de individueele vermelding van arbeiders op de loonlijsten voor de Rijksverzekeringsbank.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1934 | | pagina 196