Bijlage Q. 32 deze menschen niet in deze gemeente woonachtig is. Op 1 Januari 1934 bestonden er te Zutphen de volgende instellingen, welke zich armenzorg en wel dadigheid ten doel stellen en als zoodanig zijn geplaatst op de lijst bedoeld bij art. 3 der Armenwet. Namen der instellingen. 1. De St. Anne-Broederschap. 2. Het Burgerlijk Armbestuur. 3. Het Burger Weeshuis. 4. De N.H. Diaconie. 5. Het R.K. Armbestuur. 6. Het Evangel. Luthers Diaconiebestuur. 7. Het Ned. Israëlitisch Armbestuur. 8. Het Diaconie-bestuur der Gereformeerde Kerken. 9. De Afd. Zutphen der Ver. van den Heilige St. Vincentius a Paulo. 10. De St. Anthonie Broederschap aan de Nieuwstad. 11. De St. Anthonie Broederschap. 12. De Afd. Zutphen van het Leger des Heils. 13. De St. Anthonie Groote Broederschap. 14. De vereeniging Dorcas. 15. De Sarepthastichting. 16. Het Bornhof. 17. Het Gebr. Bakkers' Weeshuis. 18. De Vereeniging tot Verzorging van Minderjarigen. 19. De Vereeniging Kinderzorg in de Clasis Zutphen der Ned. Herv. Kerk. 20. Het Oude en Nieuwe Gasthuis. 21. De Vereeniging Moederlijke Liefdadigheid. 22. De St. Elisabeth-Vereeniging. 23. De Zutph. Ver. tot bestrijding der Tuberculose. 24. De Vereeniging „Het Schoolkind Bijlage Q. 33 25. De Vereeniging voor Kindervoeding. 26. De Christelijke Vereeniging tot Practisch Hulpbe toon aan Blinden. De samenwerking met de diaconiën en de instellingen is voortreffelijk te noemen. Het Roomsch-Katholiek-Armbestuur raadpleegde zeer veel onze informatiedienst en met het verleenen van steun werd veel hulp van dit bestuur ondervonden. Voor zoover met deze besturen dubbel-bedeelden wor den gehouden, berust het toezicht bij ons bestuur. Het Israëlitisch-Armbestuur verleende steun aan eenige gezinnen en personen die ook door ons Bestuur werden gesteund, welke steun door het Israëlitisch Armbestuur werd uitgereikt. Met de andere diaconiën werden de gevallen van dubbele bedeeling teruggebracht tot enkele verplegings- gevallen waarvan de gegevens te vinden zijn onder 5 van afdeeling I, Armenzorg, bladzijde 21. Ook met de particulieren heeft een prettige samen werking plaats gehad. Zoo is een enkele maal een beroep gedaan, op een particulier, om bij het verstrekken van steun, bemiddeling te verleenen, in gevallen, dat het juister werd gevonden, dat de naam van het Bur gerlijk Armbestuur buiten geding bleef. Dikwijls hebben wij van de Wijkverpleging nuttige assistentie ondervonden, o.m. bij het verleenen van hulp in de huishouding, terwijl eenige malen hulp werd verleend door tusschenkomst van de Zusters van ge noemde Wijkverpleging. Een overzicht van het aantal bedeelden, de uitgaven en de verdere verrichtingen van de instellingen hier ter plaatse zijn in onderstaand over zicht verwerkt.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1934 | | pagina 190