Bijlage Q. 28 den Kantonrechter werden in 2 gevallen geheel en in 1 geval gedeeltelijk toegewezen. Een geval betrof verhaal van verleend voorschot, waarvan de uitvoering nog bij den Deurwaarder berust. In 17 steungevallen wordt een bijdrage verleend door 24 onderhoudsplichtige familieleden. Van 1 bedeelde, die in het bezit is van een onbezwaard huisje, is voor de aan hem verleende en nog te verleenen steun een crediet-hypotheek verleend, opdat bij over lijden de uitgekeerde steun kan worden verhaald. Gespecificeerd volgens onderstaand staatje heeft het verhaal in 1934 opgebracht: 1. van onderhoudsplichtige familieleden f 1167.20 2. ziekenfonds-verplegingsfonds228.25 3. van andere instellingen211. 4. ouderdomsrente 300. 5. verzekering bij overlijden86. 6. verhaal opondersteunden zelf a. ziekteuitkeering b. ongevallenuitkeering 1662.66 f 3655.11 Bij de correspondentie en het overleg met de onder houdsplichtige familieleden van de ondersteunden wordt er dikwijls de voorkeur aan gegeven om de bijdrage rechtstreeks aan den gesteunde af te dragen. In 1934 waren er 6 personen die hun bijdrage recht streeks aan familie hebben afgedragen. In 2 gevallen konden gesteunden geheel worden afgevoerd, omdat na onderzoek, correspondentie en overleg, de onderhouds plichtige familie de geheele zorg van de betrokken gezinnen voor hun rekening hebben genomen. Bijlage Q. 29 AFDEELING II. INFORMATIEDIENST. Zooals reeds onder het hoofd vergaderingen is ver meld, is evenals vorig jaar weer een vergadering ge houden met de vertegenwoordigers der instellingen hier ter plaatse. Door deze vergaderingen wordt de band van de instellingen onderling onderhouden en zooveel mogelijk verstevigd. Het zou van belang zijn vaker bijeen te komen en een vastere band te bevorderen. Het instellen van een commissie tot onderhoudsplicht verdient eveneens over weging. Aan verschillende plaatselijke instellingen werden inlichtingen verstrekt, meestal telephonisch. In 1934 werden in totaal 304 volledige schriftelijke rapporten omtrent gezinnen en personen verstrekt aan particulieren, plaatselijke instellingen en instellingen buiten de stad, volgens onderstaand staatje Naam van college of de instelling aan wie inlichtingen werden verstrekt. Aantal verstrekte rapporten Burgemeester en Wethouders te Zutphen 21 Ziekenhuisverplegingsfonds 88 Moederlijke Liefdadigheid 14 Bornhof 13 Aan particulieren te Zutphen 11 Vakschool voor Meisjes 5 Vereeniging voor Huisverzorging 5 R.K. Armbestuur 4 Voogdijraad te Zutphen 3 Reclasseerings-Ambtenaar te Zutphen 2 Ver. voor Ziekenvoeding 2 Transporteeren 168

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1934 | | pagina 188