Bijlage Q. 8 dering uitgeschreven, waartoe de leden van de plaat selijke instellingen van weldadigheid werden uitgenoo- digd en waar door den heer G. van Roekei te Arnhem, een rede is gehouden over „Wat ons tot samenwerking roept terwijl de wethouder van Sociale Zaken, de heer H. Koerselman, eenige inlichtingen verstrekte over de steunverleening aan valide werk- loozen en over de werkverschaffing en bovendien ge legenheid kreeg, iets over de werking van de Crisis comité s A en B te vertellen. Op deze vergadering, welke is gehouden in de achterzaal van de nieuwe Sociëteit, waren 19 instellingen vertegenwoordigd door 37 dames en heeren. AFDEELING I Steunaanvragen. ARMENZORG. 1. In 1934 kwamen 1349 verzoeken om steun, ver lenging of verhooging van steun, verloskundige hulp e.d. binnen. Van deze verzoeken werden 411 afgewezen en 938 gedeeltelijk of geheel toegestaan. Per maand kwamen gemiddeld 112 verzoeken binnen, of over de maanden verdeeld als volgt Bijlage Q. 9 Zooals in alle grooteen middengroote plaatsen, heeft ook Zutphen de nadeelige gevolgen ondervonden van vestiging van armlastigen uit andere gemeenten. Niet tegenstaande de strenge maatregelen met het verleenen van steun aan deze menschen, hebben 54 personen, waaronder 47 gezinnen, zich in Zutphen gevestigd, welke bij hun komst, armlastig waren of even na hun vestiging, armlastig werden. Plaatsing in de werkverschaffing is voor zulken niet toegelaten en evenmin opneming in de gesubsidieerde steunregeling, zoodat de uitgekeerde steunbedragen, welke veelal in den vorm van bonnen plaats vindt, geheel ten laste van het Burgerlijk Armbestuur zijn gekomen. Deze groote intocht, is mede het gevolg van het feit, dat in Zutphen blijkbaar voldoende woningreserve aanwezig is. In de maanden November en December, betrokken 7 woonwagenbewoners met hun gezinnen in Polsbroek en omgeving een woning en meldden zich om steun. Of deze menschen in staat zijn, huur te betalen, is schijnbaar voor den huiseigenaar van bijkomstig belang. Van de 54 gevestigden, buiten de ex-woonwagenbewo ners, werden 12 voor steun afgewezen, terwijl 42 na eenigen tijd in den steun werden genomen of in de steenbikkerij te werk werden gesteld. Een deel is in middels 1 jaar in de gemeente woonachtig en is naar de werkverschaffing verwezen, in de steunregeling op genomen, of wegens het vinden van werk uit den steun verwijderd. Het volgende overzicht geeft een beeld van het aantal personen, dat zich van buiten de gemeente te Zutphen vestigde en eenigen tijd na hun vestiging of direct een aanvraag om steun bij ons bureau indiende. Maand Verwezen Toegestaan Afgewezen naar andere Totaal instellingen januari Februari Maart April Mei uni Juli Augustus September October November December Totaal

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1934 | | pagina 178