IJ l%o Bijlage Q. 6 personeel, naast de Secretaris-penningmeester, uit een controleur, een klerk, een jongstebediende. Met het overkomen der admistratie der werkverschaffing naar ons bureau, werd het personeel met twee personen uitgebreid. Door de welwillende samenwerking van den heer Directeur van Gemeentewerken, is de klerk van zijn bureau, Veldmaat, die met deze werkzaamheden was belast, tot 1 Mei 1934 op ons bureau geplaatst geweest, op welken datum de klerk Balk, die reeds in lossen dienst bij gemeentewerken werkzaam was en die eveneens is overgekomen, het werk heeft overge nomen, terwijl door het aanstellen in tijdelijken dienst van Bril, in de plaats van Balk werd voorzien. Door een vereenvoudiging in de administratie, hebben wij tevens Bril de noodzakelijke contrölearbeid kunnen opdragen, terwijl hij verder nog behulpzaam is voor het contröle-werk van den informatiedienst. Op 1 Januari 1935 bestond derhalve de personeelsbezetting uit: Secretaris-penningmeester. 1 Controleur, tevens plaatsverv. S.P. 1 controleur-klerk. 2 klerken. 1 jongstebediende. Zooals reeds onder het hoofd „bestuur'' vermeld, is Mevrouw Siemens behulpzaam geweest bij het administratieve werk, speciaal wat het maandwerk betrof. In 1934 werden 1731 brieven verzonden en 533 ont vangen. Speciaal voor de werkverschaffing-administratie werden over het tijdvak 523 brieven verzonden. De werkzaamheden van het bureau, zijn in de 4 volgende afdeelingen verdeeld: 1. Armenzorg. 2. Informatiedienst. Bijlage Q. 7 3. Steunverleening aan valide werkloozen. 4. Werkverschaffing. In deze volgorde is ook dit verslag ingedeeld. Voor de uitvoering der werkzaamheden werd geregeld overleg gepleegd met de arbeidsbeurs. Uiteraard is dit dagelijks het geval, daar verschillende voorgeschreven werkzaamheden op de arbeidsbeurs moeten plaats hebben. Wij hebben daarbij meer moeten profiteeren van ge noemde dienst, dan deze van ons bureau, zoodat de arbeidsbeurs zich voor een goede uitvoering van onzen dienst veel opoffering heeft moeten getroosten. Voor het plaatsen van arbeiders bij de werkverschaffing werd overleg gepleegd met den directeur van Gemeente werken, terwijl dit in de toekomst meer plaats zal hebben met den hoofdopzichter van landerijen. De kantoorruimte, na de verbouwing al beperkt, bleek met het overkomen van de werkverschaffings werkzaamheden al direct onvoldoende te zijn. In het afgeloopen jaar werd hiervan zeer veel nadeel ondervonden, zoodat uitbreiding steeds dringender wordt. Tot ons genoegen zijn B. en W. hiervan eveneens overtuigd en wij verwachten dan ook, dat deze moeilijk heden in 1935 zullen worden opgelost, zoodat door een verbouwing voldoende ruimte wordt verkregen. V ergaderingen. In 1934 kwam het Burgerlijk Armbestuur 15 maal bijeen. Door het conflict in het Bestuur, hiervoor reeds aangegeven, is er in de periode van 10 Juli tot 8 September geen vergadering gehouden. In de 15 ver gaderingen werden 473 rapporten behandeld. Om de band met andere instellingen hier ter plaatse te onder houden, werd op 7 November 1934 weer een verga-

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1934 | | pagina 177