Bijlage Q. 4 Voor de Raadsvergadering van 8 Oct. 1934 werd een voorstel van B. en W. ingediend, om den heer Stijntjes van zijn lidmaatschap te ontheffen, wat echter kon worden ingetrokken, doordat de heer Stij n- tjes zijn verzoek om ontslag als lid van het Burgerlijk Armbestuur indiende, zoodat in genoemde Raadsverga dering aan den heer Stijntjes overeenkomstig zijn verlangen, eervol ontslag uit zijn betrekking als lid van het Burgerlijk Armbestuur werd verleend met ingang van 15 October 1934. In de Raadsvergadering van 12 November 1934 werd in de vacature A. Stijntjes benoemd de heer J. E. Beukenhorst. De samen stelling van het Bestuur bleef verder onveranderd. Aan het einde van het verslagjaar kwamen er geruchten op van een spoedig aftreden van ons zeer symphatieke lid, welke geruchten in het nieuwe jaar reeds vaste vormen aannamen, zoodat wij thans tot onze zeer groote spijt weten, dat Mevrouw Siemens ons in 1935 zal gaan verlaten. Ofschoon het hier nog niet de plaats is, er over te schrijven, kunnen wij niet nalaten reeds thans onze spijt uit te drukken over dit a.s. verlies. Hoewel wij Mevrouw Siemens met haar gezin niets anders dan alles goeds toewenschen, is het toch met diep leedwezen, dat wij haar straks zullen zien vertrekken. Niet in de laatste plaats is er het personeel van het bureau, dat met zeer veel leedwezen Mevrouw Siemens ziet heengaan. Het zal voor haar opvolgster zeker moeilijk zijn, een lid te worden, gelijkwaardig aan Me vrouw Siemens. De gemeente Zutphen is veel dank verschuldigd aan deze dame, die steeds een eerste plaats in het Burgerlijk Armbestuur heeft weten in te nemen. Evenals in 1933 heeft Mevrouw Siemens af en toe geassisteerd, door het verrichten van schrijfwerk voor Bijlage Q. 5 het bureau. Het bestuur zoowel als het geheele personeel wenschen de familie Siemens een welverdiende rust en veel goeds in hun a.s. nieuwe woonplaats. Bureau en Personeel. In het afgeloopen jaar, heeft in de personeelsbezetting en in de werkzaamheden op het bureau een ingrijpende verandering plaats gehad. Op 15 Maart 1934 werden aan het bureau, de werkzaamheden voor de werkver schaffing opgedragen. Deze werkzaamheden hadden voordien plaats, bij de afd. gemeentewerken en afd. Alg. Zaken. Door deze meerdere centralisatie van het gemeentelijk steunwezen, werd een juister overzicht verkregen, hetgeen aan de uitvoering zeer ten goede is gekomen. Belangrijke voordeelen zijn hiervan het gevolg. Als zoodanig kunnen wij noemen 1. Een betere invordering van de verstrekte loon- voorschotten. 2. Een voorkomen van dubbele uitkeeringen. 3. Het aansluiten van steunverleening aan werkver schaffing en omgekeerd. 4. Een betere controle, door uitwisseling van ervaring. Ook de diensten van Armenzorg en steunverleening aan valide werkloozen, hebben het voordeel van deze centralisatie ondervonden. In den loop van het jaar is de dienst voor Armenzorg tot verdere ontwikkeling gekomen en is het aantal dossiers tot 744 uitgebreid. De administratie wordt in verband met de huidige personeelsbezetting uiterst sober gevoerd, waardoor de overzichtelijkheid noodwendig te lijden heeft. Het werk voor de informatiedienst nam in het bijzonder toe. Vooral telephonisch worden zeer veel inlichtingen ver strekt en ingewonnen. Op 1 Januari 1934 bestond het

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1934 | | pagina 176