Bijlage M. 10 on staan in een mof tengevolge van graafwerk bij het leggen van noleering. Na korte onderbreking van de stroomlevering kon deze over een hulpleiding spoedig worden hervat. Bij de verdere herstellingswerkzaam eden moest nog een paar maal gedurende korten tijd worden uitgeschakeld. Tegelijk werd. ter verkrijging van een betere onderverdeehng een verdeelkast geplaatst e Achterhoven, hoek Baankstraat. Op 20 Maart werd bij het ankeren van een schip in de Spoorweg- aven. welke pas was uitgediept, de waterkabel be schadigd, zoodat deze moest worden vervangen. Tegelijk iermede werd in de nieuw gebaggerde sleuf, welke werd gemaakt voor gezamenlijke rekening van het Radiod^tnbutiebedrijf en het G.E.B. een reserve kabel gelegd. Ook hier kon na korte onderbreking de stroom- evering over hulpleidingen voortgang hebben Op 28 Juni bleek een aftakmof defect te zijn geraakt e lezerstraat, hoek IJzendoornstraat. Deze fout kon spoedig worden hersteld en bracht weinig ongerief \oor de enkele verbruikers. Op 16 Mei brandde een laagspanningskabel door bij et weder onder spanning komen van het net na het wegvallen daarvan door een interlocal fout. Aangezien hier slechts l.chtverbruikers op aangesloten zijn, bracht dit mede door het seizoen, weinig stoornis. Op 5 Juli bleek bij het periodieke onderzoek, dat een laagspanningskabel in de Beukerstraat op één ader was onderbroken, tengevolge van beschadiging. Deze kabel werd van twee zijden gevoed, zoodat verbruikers hiervan geen last ondervonden. Op 5 December brandde een ongepantserde (oorlogs) u saansluitkabel door, ook tengevolge van beschadiging De stroomlevering van de P.G.E.M. was gestoord Bijlage M. 11 op 3 Mei van 20.10 tot 20.19 uur en op 13 Augustus van 10.36 tot 10.53 uur. Het uitwisselen van meters om te worden schoon gemaakt en geijkt werd ook dit jaar weder voortgezet. In totaal werden 370 meters uitgewisseld. Afgekeurd werden 13 stuks, welke niet te herstellen waren. Deze waren van een verouderd type. Tegelijk werden aansluitingen en aansluitleidingen gecontroleerd. Het kabelnet werd regelmatig onderzocht op onder breking. In de wintermaanden werden regelmatig metingen verricht ter controleering van de belasting van kabelnet en transformatoren. Hoogspanningsruimten en zuilen werden in de zomer maanden nagezien en schoongemaakt. Verschillende verdeelkasten en zuilen alsmede de betreffende deelen van hoogspanningsruimten moeten in het volgend jaar worden geschilderd. De voorgenomen vernieuwing van de schakelinrich ting, waarvoor machtiging werd verkregen en welke in verband met andere werkzaamheden in haar schakel station, werd opgedragen aan de P.G.E.M. kwam nog niet tot uitvoering. Deze werkzaamheden houden verband met de algeheele vernieuwing van de schakelinrichting van de P.G.E.M. Zooals reeds in vorige verslagen werd opgemerkt zullen de nog bestaande zuilen successievelijk moeten worden vervangen door hoogspanningsruimten. Het eerst komen in aanmerking de zuilen aan de Boompjeswal en aan de Marschpoortstraat. De moeilijkheid is echter het verkrijgen van geschikte plaatsen in die omgeving. Toch zal hiermede spoedig een aanvang gemaakt moeten worden. Voorstellen daartoe zijn in bewerking.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1934 | | pagina 143