88 terwijl dertien vaste waschtafels geplaatst werden. Voorts zijn in dit gesticht van één dagverblijf de vloer en het plafond vernieuwd. De vernieuwing van de tuinhekken van vijf paviljoens werd voortgezet en kwam dit jaar gereed. In de woning van den tuinman en in het zusterhuis werden waterclosets geplaatst en de riolee- ringen veranderd. Overigens werden de gebouwen zoo goed mogelijk onderhouden en de noodige herstellingen en verfwerken uitgevoerd en verbeteringen aangebracht. Boerenerven en landerijen. De gebouwen en landerijen werden goed onder houden. Verbouwingen van eenigen omvang kwamen niet voor. Met bijdragen van het Rijk en de gemeente Zutphen werd een akkermaalsbosch onder Voorst geëgaliseerd. Geneeskundigen dienst bij armen, verpleegd in hunne woningen. Deze dienst werd in 1933 waargenomen door de ge- neesheeren E. Tielenius Kruy thoff en dr. E. J. W. H olieman. De bezoldiging bedroeg f 900 en f 1000 per jaar. Bovendien zijn er nog twee gemeente-geneesheeren voor den heel- en verloskundigen dienst waarvan de een belast is met dien dienst in de stad en de andere met dien in het ziekenhuis. Gemeente-arts belast met den heel- en verloskundigen dienst in het ziekenhuis is de heer H. Jonker, op een jaarwedde van f 1000; hij wordt bijgestaan door een medicus-narcotiseur, die 89 van de gemeente voor iedere narcose een vergoeding van f 5 ontvangt. De arts belast met dien dienst buiten het ziekenhuis is de heer J. L. Siemens op een jaar wedde van f 900. De heer J. L. Siemens is tevens belast met het verrichten van de doodschouw, waarvoor hij een be looning geniet van f 100 per jaar. Als plaatsvervanger van den heer J. L. Siemens werd aangewezen de heer dr. E. J. W. Holle man. Verder zijn er 2 gemeente-vroedvrouwen, die een bezoldiging genieten van f 1000 per jaar, telkens na 2 dienstjaren te verhoogen met f 75 tot een maximum van f 1300. Ziekenfonds en Ziekenhuisverplegingsfonds. Door het alhier bestaand Stedelijk Ziekenfonds zijn de minvermogenden in staat gesteld, tegen een zeer geringe wekelijksche contributie, geneeskundige hulp en medicijnen te verkrijgen. Het ledental bedroeg op 31 December 1933 122 volwassenen en 93 kinderen. Aan contributies werd een bedrag van f 121.76 ontvangen. De gemeente voorziet in het tekort dezer instelling. Over 1933 beliep dit f 2070.96 tegen f 1938.53l/2 in 1932. Op 2 October 1931 werd het ziekenhuis-verplegings- fonds opgericht, waarvan ieder ingezetene lid kan worden. Het aantal leden bedroeg op 31 December 8732 als volgt over de verschillende klassen verdeeld

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1933 | | pagina 46