Bijlage T. 2 Kwam ik het vorige jaar gereed met de beschrijving der charters in regestvorm, in den loop van dit jaar is nagenoeg de geheele rest van het archief tot 1795 beschreven, d.w.z. bijna alle stukken hebben een voor- loopige plaats in den inventaris, zooals die volgens mijn voorstelling zal worden. In dezen inventaris zal een afzonderlijk hoofdstuk gevormd worden door de stukken betreffende kwartiers- en landschapszaken. Van een eigenlijk gezegd kwartiers- of landschaps archief kan men niet spreken, daar in den tijd-zelf de stukken niet apart zijn gehouden, maar in elk geval verdient het uit praktische overwegingen aanbeveling, om rondom de kwartiers- en landdagsrecessen een aan tal stukken te groepeeren, al is het in vele gevallen een zaak van eenige overweging of men een bepaald stuk bij het eigenlijke stadsarchief of bij deze laatst genoemde stukken zal voegen. Hierna wacht mij de taak, om de beschrijvingen van charters eener- en verdere stukken anderzijds, nu nog onafhankelijk van elkaar geschied, met elkaar te combineeren tot den definitieven inventaris. Verder heb ik mij dit jaar bezig gehouden met het sorteeren van de collectie-Gimberg, die daardoor alsmede door de aanvulling van den, door den ver zamelaar erop gemaakten klapper nu voor belang stellenden te raadplegen is. Ook de zich sinds 1918 hier bevindende collectie Schimmelpenninck van der Oye werd uitgezocht, zoodat de opschriften der om slagen thans in overeenstemming zijn met hun inhoud. Uit het archief werden geen stukken gepubliceerd. Dr. Mengering te Duisburg nam ter plaatse een afdruk van een zegel van Evert Mengerinck d.d. 1454. Ten behoeve van de in April in de Leeszaal ge- Bijlage T. 3 houden tentoonstelling van boeken en portretten be treffende Willem van Oranje werd een brief van dezen van 12 Maart 1580 uitgeleend. In verband met de in April 1931 gesloten ruilover eenkomst met het Rijksarchief in Arnhem vond nog een voortdurende uitwisseling van stukken plaats. Het aantal aanwinsten van de bibliotheek bedroeg, afgezien van de afleveringen van loopende tijdschriften en van de geregeld binnenkomende archiefverslagen, 8 boekwerken. Het aantal bezoekers van archief en bibliotheek bedroeg 36. Het terugloopen van het aantal, bij het vorige jaar vergeleken, is te verklaren uit het feit, dat enkele geregelde bezoekers gereed kwamen met hun onderzoekingen. Eenige malen werden archiefstukken tijdelijk gedepo neerd in de Rijksarchieven te Utrecht en Groningen. April 1934. WILH. E. SMELT.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1933 | | pagina 203