Bijlage M. 6 gunstig kon zijn. Het gemiddeld verbruik per aansluiting van de Licht en Vastrechtverbruikers liep echter terug van 305 tot 301 K.W.U., hetgeen wijst op meerdere zuinigheid bij het huishoudelijk gebruik. Het aantal verbruikers vermeerderde over het afge- loopen jaar met 254 tegen 384 over het vorige jaar en bedroeg op 31 December 4532 (vorig jaar 4278). Het aantal in bedrijf zijnde gemeentelijke installaties bedroeg 781. Opmerkelijk groot was het aantal verhuizingen bijna uitsluitend onder de kleinere woningen. Het aantal geplaatste motoren steeg met 39 stuks en een vermogen van ruim 127 P.K. De in het net geplaatste transformatoren bleven in aantal gelijk, terwijl het vermogen vermeerderde met 20 K.V.A., doordat de transformator in de Hoven van 30 K.V.A. vervangen werd door een van 50 K.V.A., hetgeen noodig was wegens toeneming van de belasting ter plaatse. Voorts werden de transformatoren welke geplaatst waren in de hoogspanningsruimten Hoornwerk en Fa. Reesink verwisseld wegens wijziging van de belasting door aansluiting van de Papierfabriek op het Hoornwerk. Defecten aan transformatoren kwamen niet voor. Het hoogspanningskabelnet bleef ongewijzigd en onderging geen uitbreiding. Ook het laagspanningskabel- net onderging slechts geringe wijziging. Uitbreiding had plaats door het leggen van 42.50 M. kabel 4 X 35 qmm. voor aansluiting van een losinrichting op de Hooge Loswal. 99 M. kabel 4 X 35 qmm. voor aansluiting van een Papierfabriek op het Hoornwerk, 222.50 M. kabel 4 X 35 qmm. op den Marschweg voor aan sluiting van een nieuw complex woningen, 208 M. Bijlage M. 7 kabel 4 X 35 qmm. in de nieuw aangelegde Teniers- straat, 14.50 M. kabel 4 X 35 qmm. voor aansluiting van een verdeelkast hoek Berkelsingel Melatensteeg en 13.50 M. kabel 4 X 16 qmm. voor een wijziging op den Marschweg wegens omlegging van een toe gangsweg. Een gedeelte Laagsp. net werd per 1 No vember overgenomen van de P.G.E.M. als gevolg van de grenswijziging tusschen Zutphen en Gorssel. Het aantal verdeelkasten vermeerderde met éénmet de plaatsing van de overige voor 1933 geraamde, werd nog gewacht omdat de uitbreiding van het laagspan- ningskabelnet nog niet zoo ver gevorderd was. Ook de uitbreiding van het laagspanningsnet zooals die ge raamd was kwam slechts gedeeltelijk tot uitvoering, terwijl van het bouwen van een hoogspanningsruimte nog werd afgezien omdat de noodzakelijkheid daartoe nog niet aanwezig was door de geringe uitbreiding van het verbruik ter plaatse. Ook dit jaar werden eenige nevenaansluitingen ver vangen door kabelaansluitingen, wegens toeneming van het aangesloten vermogen van de betrokken verbruikers. Over het afgeloopen jaar werden 906 meters uit gewisseld om te worden geijkt. Het ligt in de bedoeling om hiermede regelmatig voort te gaan, om den nog steeds bestaanden achterstand in te halen. Tegelijk met het uitwisselen van meters werden de huisaansluitleidingen zooveel mogelijk gecontroleerd en zoo noodig vernieuwd of gewijzigd. In verschillende gevallen bleek vernieuwing hoog noodig, wat niet te verwonderen is als in aanmerking genomen wordt dat de oudste reeds bijna twintig jaar in gebruik zijn. Het overige onderhoudswerk dat verricht werd bestond uit regelmatig controleeren en schoonhouden van hoog-

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1933 | | pagina 143