Bijlage C. 6 Met 1 September werd nog toegelaten 1 mannelijke leerling tot klasse één die in Haarlem met succes toe latingsexamen had gedaan en één vrouwelijke tot klasse 5a en één mannelijke tot klasse 5b, beiden voorwaardelijk, zullende het Kerstrapport daarover beslissen. In de leerarenvergadering aan het Kerstrapport voorafgaande werden deze beide leerlingen met goedvinden van curatoren definitief tot die klassen toegelaten. Door terugkeer van 5 niet bevorderden tot de le klasse en toelating van 22 nieuwe leerlingen zou de eerste klasse 27 leerlingen omvatten, waardoor tot splitsing van die klasse moest worden overgegaan. De nieuwe cursus begon met 36 mannelijke en 41 vrouwelijke leerlingen. De vlijt der leerlingen is over het algemeen be vredigend. In klasse 2 en 4 moest een enkele leerling voor één dag van de school worden verwijderd wegens wan gedrag. Overigens was het gedrag der leerlingen zeer bevredigend. Op 23 April 1931 en op 25 November 1931 werden respectievelijk de 9e en de 10e Ouderavond gehouden met eene inleiding respectievelijk van Dr. D. Hee- ringa over „Toezicht op het huiswerk" en Dr. H. Bloemers over „Vacantieregelingen". Deze avonden werden door de ouders van de leerlingen slechts zeer matig bezocht. Het nut van deze ouderavonden is zeer problematisch. Onderwijs. Blijkens schrijven van Burgemeester en Wethouders d.d. 23 Juli 1931, le afd. U No. 1743 werd ministerieele Bijlage C. 7 machtiging verkregen tot voortzetting van het zgn. gewijzigd leerplan tot 1 September 1927. Wegens ziekte van den heer B. H. Stomps werden de teekenlessen krachtens besluit van curatoren van 1 September 1931 voor uiterlijk drie maanden opge dragen voor 4 uren aan den heer E. E. J. Kerkmeijer te Zutphen en voor 3 uren aan Mejuffrouw A. Gerdes Oosterbeek te Apeldoorn. Op 1 December 1931 heeft de heer B. H. Stomps zijne lessen weder hervat. Het bezwaar wordt steeds meer levendig gevoeld, dat in de middenklassen de aandacht der leerlingen te veel wordt versnipperd, waaronder de hoofdvakken lijden. Wij hopen dat dit bezwaar, dat vrijwel overal gevoeld wordt, tot een herziening van het leerplan zal leiden. Personeel. Behoudens hetgeen onder het hoofd „Leeraren" vermeld is, hadden hierin geen wijzigingen plaats. Bij besluit van den gemeenteraad d.d. 14 December 1931 No. 2 werd de jaarwedde van den claviger tot de rijksregeling opgevoerd. Gebouwen en Leermiddelen. Het gebouw is in goeden staat. Het verfwerk van klasse 2 heeft thans in denzelfden trant in klasse 3 plaats gevonden. Wij constateeren met genoegen, dat hiermede gestadig jaarlijks zal worden doorgegaan, totdat alle localiteiten een beurt hebben gehad. De tijdschriften werden alle aangehouden. De schoolbibliotheek kon wederom worden aangevuld. Namens de Curatoren, B. DE JONGE, Voorzitter. G. J. H. WAGENER, Secretaris.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1931 | | pagina 85