80 Alle daarvoor in aanmerking komende wegen werden geteerd tot een gezamenlijke oppervlakte van 31851 M2., terwijl een groot gedeelte der singels en den Weg naar Laren van een slijtlaag van termac-materiaal werden voorzien. Het rijdek van den Graaf Ottosingel is van de Laar straat tot de Groensteeg in termac-materiaal vernieuwd. De kosten hiervan hebben met inbegrip van de bij komende werken aan trottoirs, goten en straatsyphons totaal f 3195.67 bedragen. De Tondensche weg is van een gewalste klinkerpuin- verharding voorzien. Ingevolge raadsbesluit van 9 Maart 1931, waarbij een crediet groot f 8710 werd verleend voor verharding en rioleering van de Baankstraat en verharding van den Molenweg, zijn deze wegen van een gewalste puin- verharding voorzien. Op 31 December waren deze werken nog niet gereed. In de lijst van puin- en sintelwegen in onderhoud bij den dienst der landerijen kwam geen verandering. De wegen werden goed onderhouden met geklopte puin van de werkverschaffing en daarnaast met sintels van de gasfabriek. Verwerkt werden ongeveer 50 M3. harde klinkerpuin en 386 M3. sintels van de gasfabriek. Onderhoud beplantingen en doornenhagen. De iepenbeplanting langs den Helbergerweg vertoonde nog steeds verschijnselen van de iepenziekte. Een 16-tal doodzieke boomen moest worden opgeruimd en werd door populieren vervangen. De populieren in de Kijfsdijken, Oortjes, Moesmate, Tichelkuilen en den Marsch werden gesnoeid en van de andere boomen werd het waterlot verwijderd. Door 81 den slappen winter en den lagen rivierstand, kon veel grondwerk worden verricht en werden slechts weinig doornenhagen uitgehakt en ingebonden, n.l. alleen op den Marsch en het Helbergen. Het uitsnoeisel werd verbrand. V erkeersongevallen. Het aantal verkeersongevallen op den openbaren weg bedroeg in het afgeloopen jaar 115. Bij 22 er van werden 35 personen gekwetst. Materiëele schade ontstond bij 68 verkeersongevallen. De bovengenoemde 115 ongevallen hadden plaats ten gevolge van 1. fouten van bestuurders van vervoermiddelen 59 2. fouten van voetgangers 6 3. gebreken aan vervoermiddelen 5 4. den toestand van den weg, slippen, door glijden e. d. 4 5. vee 1 6. andere oorzaken 26 7. onbekende oorzaken 14 Spoor- en tramwegen. De regeling der spoorwegdiensten voldoet aan billijke eischen. Langs de spoorlijn aan de Havenstraat werden in 1931 vervoerd beladen heengebracht Ned. Spoorwegen 979 waggons teruggebracht 270 Aan het door de directie der tramwegmaatschappij aantal

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1931 | | pagina 43