TV Bijlage X. 14 hooge kiemgetallen van eenige millioenen werden, in tegenstelling met de vorige jaren, niet meer aangetroffen. Roomijs bleek in 3 van de 13 monsters met een onvoldoend gehalte aan room te zijn bereid, 8 van deze monsters hadden een te hoog kiemgetal. Kunstmatige zoetstoffen of conserveermiddelen werden niet gevonden. Ter plaatse werden afgekeurd 3 partijen, wegende 15 Kg. Groenten, Vruchten en Zaden. Van deze waren werden wegens bederf ter plaatse afgekeurd 75 partijen, bestaande uit 1283.4 Kg., terwijl naar aanleiding van het laboratorium onderzoek zijn afgekeurd: 1/1 en 8/2 blikjes tomatenpuree, 70 Kg. appelen en 1 partij gedroogde pruimen. Onze aandacht werd gevestigd op de aanwezigheid van wormpjes in kersen. Bij onderzoek bleken het de maden van de kersenvlieg te zijn, die in grooten getale voorkwamen in kersen, uit Duitschland geimporteerd. In overleg met den Phytopathologischen dienst te Wage- ningen werden maatregelen genomen om den invoer van deze aangetaste kersen tegen te gaan, terwijl alle ondeugdelijke partijen, die opgespoord konden worden, werden vernietigd. In totaal werden ongeveer 260 Kg. vernietigd. Bijlage X. 15 Jams en Vruchtensappen. 1 B Van de 15 monsters jam bleken 3 vermengd te zijn met zetmeelstroop. Van de 113 monsters huishoudjam hadden 9 een te hoog vochtgehalte, 4 bevatten te veel conserveermiddelen, terwijl 2 monsters beschimmeld waren. De onderzochte monsters vruchtensappen voldeden dit jaar alle aan de gestelde eischen. Een partij bussen vruchten op sap bleek sterk ge- bolleerd, en na onderzoek bedorven, zoodat 9 bussen moesten worden afgekeurd. 1 partij, bestaande uit 1 potje huishoudjam, moest ter plaatse worden afgekeurd. Kaas. Op de onderzochte monsters hollandsche kaas be hoefde geen aanmerking te worden gemaaktslechts de Parmasaansche kaas bleek niet het vetgehalte in de droge stof te hebben, dat op het etiket was gedeclareerd toegestaan werd de opschriften te wijzigen. Ook van een partij kaas in tube, die als volvet was aangegeven 13 c S ra <v Ondeugdelijk van Aan de consumptie onttrokken. 0 H samen stelling toe stand Jams en geleien Huishoudjam Vruchtensappen Appelmoes Vruchten op sap Perenstroop Rinsche appelstroop 15 110 47 1 1 2 1 3 13 2 1 33 potten 2 9 bussen Totaal 177 16 3

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1931 | | pagina 264