Bijlage Q. 2 met de Koninklijke Vereeniging „Zutphen's Mannen koor" en de Gemengde Zangvereeniging „Zanglust". Het aantal leden bleef, evenals dat der leerlingen, stationnair. Met voldoening is te constateeren, dat de muzikale ontwikkeling van liet corps zich in stijgende lijn blijft bewegen en dat de samenwerking tusschen directeur en musici niets te wensclien overlaat. De Secretaris der Vereeniging tot beheer van een Muziekcorps, Th. STEEMERS. Bijlage R. VERSLAG van den VLEESCHKEURINGS- DIENST der gemeente Zutphen over het jaar 1927. Het personeel onderging geen wijziging, evenmin de verordening. Het gebouw met toebehooren ver keert in goeden staat. Bij besluit van den Raad van 17 October 1927 werd tot den bouw van een gemeentelijk slachthuis met koelinrichting besloten. Dientengevolge mogen de bestaande particuliere slachtplaatsen tot de open stelling van het slachthuis in hunnen tegenwoordigen toestand in gebruik blijven; terwijl thans met uit zondering van een, alle vleeschwinkels aan de door de vleeschkeuringswet gestelde eischen voldoen en meerdere zeer fraai zijn gemoderniseerd. De keuringen hadden een geregeld verloop, waarbij zooals steeds veel medewerking van slagerszijde werd ondervonden, terwijl ook de controle op winkels, slachtplaatsen enz. zooveel mogelijk werd ter hand genomen. 1 Juni 1927 is het Koninklijk besluit van 10 Juli 1926 S 233 (tot uitvoering van art. 19 der vleeschkeurings wet) in werking getreden, zoodat het vanaf dien datum verboden was in niet aan dit besluit gestelde eischen voldoende slachtplaatsen te slachten. Dit had tengevolge, dat in de gemeenten Gorssel en Warnsveld, zooals dit tot nu gebruikelijk was, door veehouders geen varkens meer voor slagers in Zutphen konden worden geslacht; derhalve nam het

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1927 | | pagina 212