Bijlage N. 2 Werklieden. In de getalsterkte van het personeel kwam geene verandering. Het bestaat uit 37 werklieden in vasten dienst. De werklieden j. Bastiaannet, G. Gerritsen, B. Greven, J. W. Hoevers, J. Hüsken, W. v. d. Schouw en P. Sierink kwamen in den loop van het jaar in aanmerking voor een periodieke verhooging. Aan den werkman A. Welmers werd op 1 April, wegens 25-jarig dienstverband volgens art. 24 van het werkliedenreglement de gratificatie van f 25 uit gekeerd. Betaald werd ingevolge de bepalingen van het werkliedenreglement voor 481 genoten verlofdagen f 2724.89 wegens ziekte gedurende 224 dagen - 1235.96 ongevallen gedurende 34 dagen - 184.87 verlof voor familieomstandigheden 60.01 aan vergoeding voor het gebruik van eigen gereedschap 17._ Totaal f 4222.73 Naar aanleiding van deze hooge uitkeeringen in gevolge het werkliedenreglement, dient vermeld te worden, dat daartoe bijgedragen heeft het feit, dat enkele werklieden door ziekte en één door ongeval geruimen tijd geen dienst hebben kunnen doen, n.l.: H. Hagens, gedurende 47 dagen. C. v. Heerde, 23 (ongeval). A. v. Rheede, 28 J de Wit, 35 Bijlage N. 3 Kleeding. Aan het personeel werden de navolgende kleedings- stukken uitgereikt: 1 manchester jas, 71 blauwe pakken (jas en broek), 69 slooven en 33 zomerpetten. Inrichtingen. De diverse gebouwen werden behoorlijk onder houden. Een groot gedeelte van het terrein van de mestbergplaats werd van een betere bestrating voorzien. De hiervoor benoodigde 2e hands straatkeien werden betrokken van Gemeentewerken Een begin werd gemaakt met het storten van vuil in de oude gracht naast de mestbergplaats, met het doel daar ter plaatse op den duur vruchtbaren grond te verkrijgen. Tevens werd een begin gemaakt met het ophoogen van het lage gedeelte van de paarden weiden om zoodoende ook bij hoogeren waterstand voldoende gelegenheid te hebben voor het weiden der paarden. Materiëel. In den loop van het jaar werden aangeschaft: 1 nieuwe pneumatische tender voor het ledigen van beerputten, 10 stuks gegalvaniseerde ijzeren slacht- afvaltonnen en 400 stuks gegalvaniseerde ijzeren privaattonnen. Een oude pneumatische tender werd ingericht tot beerbak voor het afleveren van faecaliën aan land bouwers; een oude beerbak werd veranderd in een reservoir voor sproeiteer. Het materiëel verkeert in goeden toestand en bestaat thans uit:

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1927 | | pagina 189