Bijlage B. 14 HOOFDSTUK V. Openbare en andere gebouwen en getimmerten, niet vallende onder de Woningwet, voer- en vaartuigen. Het zwembad aan den IJssel heeft vernieuwing hoog noodig; plannen tot afdoende verbetering zijn in over weging. Het onderhoud der badinrichtingen bepaalde zich in dit jaar tot het in bruikbaren staat houden zoowel van het Badhuis aan den IJssel, als van dat aan den Graaf Ottosingel. Voor het aantal baden wordt verwezen naar bijlage IV. Door Burgemeester en Wethouders van deze gemeente is in de Hoven eene standplaats aangewezen voor woon wagens. Daardoor is opgeheven de toestand, dat be woners dezer wagens zich daarmede op verschillende plaatsen in de gemeente kunnen ophouden. HOOFDSTUK VI. Scholen, Fabrieken en Werkplaatsen. a. Scholen. Er werden door de Commissie geen scholen bezocht, maar wel besloot de Commissie in een barer laatste vergaderingen om in het jaar 1927 een algemeen school onderzoek te doen. Bijlage B. 15 b. Fabrieken en Werkplaatsen. Van Burgemeester en Wethouders ontving de Com missie in dit jaar 26 kennisgevingen van bij hen ingekomen verzoekschriften, naar aanleiding van Artikel 1 der Hinderwet. Deze verzoekschriften betroffen: 1. Het oprichten van een moffelinrichting Spittaal straat No. 93. 2. Het oprichten van een ondergrondsche benzine bewaarplaats met aftapinrichting, Schupstoel No. 2. 3. Het oprichten van een smederij met plaatsing van diverse machines en electromotoren, Laarstraat No. 38. 4. Het gedeeltelijk vervangen der zuiggas-installatie met motor door vier electromotoren, Stationsplein en Tuinstraat. 5. Het vervangen van den houtoven door een drie- dubbelen heetwater inschietoven, Turfstraat No. 10. 6. Het uitbreiden eener drukkerij door plaatsing van een rotatiepers met electromotoren van 30 P.K. en 2 P.K. en een pers met electromotor van 4 P.K. Groenmarkt 19 en Heukestraat 5. 7. Het bijplaatsen van verschillende machines en electromotoren, Coenensparkstraat No. i. 8. Het oprichten van een ondergrondsche benzine bewaarplaats, Laarstraat No. 28. 9. Het oprichten van eene inrichting tot het bewaren van benzine, petroleum en gasolie op het Hoornwerk. 10. Het uitbreiden eener bakkerij door bijplaatsing van een kneedmachine met electromotor van 2 P.K., Turfstraat No. 4. 11. Het vervangen van den gasmotor door een

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1926 | | pagina 93