72 Van den boterhal werd de gevel aan de binnen plaats geverfd. Op de veemarkt werd liet wachthuisje gerepareerd en geverfd. Van het politiebureau werden de voor- en achtergevel geverfd, de muren van de rijwielbergplaats, die zeer vochtig waren, verbeterd en de bovengang geverfd. De ketel van de centrale verwarming werd van eene nieuwe isolatie voorzien. De hoofdpost brandweer werd vergroot en van een bovenwoning voorzien. Dit werk werd na openbare aanbesteding gegund aan J. H. ten Elze voor f 5.887. Zonder veif-, behang- en smidswerken, electrisch licht, gas- en waterleiding bedroegen de kosten van dezen verbouw f 5.943.76. Bij Uw besluit van 3 November werd voor de uitvoering van dit werk een crediet verleend groot f 7000. Door den verbouw van de woning van den bode- concierge is de bergplaats voor brandbluschmiddelen aan de Raadhuissteeg gewijzigd. De kosten daarvan zijn begrepen in het bedrag der kosten van genoemde verbouwing. De muren van den stadstimmerwinkel c.a. aan de binnenplaats zijn opnieuw gepleisterd. Het gebouw waarin gevestigd de naai- en breischoo! aan den Paardenwal is van nieuwe hoofddeuren voor zien, en van buiten geheel geverfd. Het plafond in een der lokalen is geheel vernieuwd. Enkele urinoirs zijn tengevolge van den vervallen toestand waarin zij verkeerden tijdelijk opgeruimd. Bij Uw besluit van 3 Mei is van de Wed. J. Chris- 73 tiaans aangekocht de kweekerij met kassen en andere gebouwen aan de Polsbroek voor den som van f 10.000. Naar deze kweekerij is het geheele bedrijf, dat tot nu toe in de kweekerij aan den Buitensingel was gehuis vest overgebracht. De oude kweekerij is buiten gebruik gesteld. Overigens werden de verschillende gebouwen en andere werken zoo goed mogelijk onderhouden. Aanplakborden. In het afgeloopen jaar werden 1109 biljetten aan geplakt, waarvoor een bedrag van f 1.099.20 werd ontvangen. De aanplakker ontving f 253.60 en de onkosten bedroegen f 23.10, zoodat aan den ontvanger f 822 50 kon worden afgedragen. Wegens beschadiging moesten 21 maal biljetten worden vernieuwd. Torens. Dit jaar werd een aanvang gemaakt met de restauratie van den Nieuwstadstoren. Dit werk wordt door den architect in eigen beheer uitgevoerd. Op 1 September begonnen, werd doorgewerkt tot 15 October d.a.v. op welken datum het werk met het oog op den winter werd stopgezet. Over een hoogte van +2M. gerekend vanaf de kap werd het muurwerk gerestaureerd. Aan de firma N ij I a n d werd weder voor één jaar opgedragen het opwinden, gelijkzetten en onderhouden van liet uurwerk compleet met carillon van den Wijn huistoren, het uurwerk van den Nieuwstadstoren en van de regulateur in de burgemeesterskamer, tezamen voor de som van f 450 per jaar.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1926 | | pagina 38