Bijlage V. 2 Door het liooge water in het begin van Januari, werd het gebouw rondom in het water gezet, zoodat het zeer moeilijk te bereiken was. Schade aan het gebouw werd niet ondervonden, doch er moest regel matig gepompt worden, om de kelder voor de centrale verwarming watervrij te houden, omdat het water steeds op die plaatsen door de muren binnendrong waar de buizen van de centrale verwarming zich be vinden. Te betreuren valt het, dat deskundigen beweren, geen afdoende verbetering te kunnen aanbrengen, zoodat bij herhaling van den hoogen waterstand steeds dezelfde moeilijkheden zullen worden ondervonden. Hetgebouw en de instrumenten verkeeren in goeden staat. Voor zoover de begrooting van 1926 dit toeliet, werd het instrumentarium aangevuld. Nieuwe toestellen werden niet aangeschaft. De regeling, dat de keurmeesters vergoeding kregen voor het gebruik van eigen rijwielen voor dienst, werd door Burgemeester en Wethoudeis van Zutphen ge wijzigd. De gemeente Zutphen heeft een overeenkomst met een rijwielhandelaar aangegaan, waardoor den keurmeesters van gemeentewege een dienstrijwiel wordt verschaft. Algemeene beschouwingen. De volgende Koninklijke besluiten ex. art. 14 en 15 der Warenwet verschenen in het afgeloopen jaar in de Staatscourant: het Azijnbesluit (Stbl. no. 214) in werking tredende 1 Februari 1927; Bijlage V. 3 het Bierbesluit (Stbl. no. 280) in werking getreden 1 December 1926; het Oliën- en vettenbesluit (Stbl. no. 339; in werking tredende 1 Mei 1927; terwijl bij Kon. besluit van 4 Augustus 1926 (Stbl. no. 292) het Melkbesluit ingrijpend gewijzigd en aangevuld is. De handhaving van de verschillende bepalingen in de Wet en de Koninklijke besluiten vastgelegd, leverde in 't algemeen geen moeilijkheden op. Over mede werking ter uitvoering van de voorschriften valt niet te klagen. In het afgeloopen jaar werd o.m. bijzondere aandacht gewijd aan de bepalingen van het Algemeen besluit. Vooral in verband met Art. 2 hiervan werd op markten en kermissen nauwlettend toegezien op het afdekken van waren, die zonder verdere behandeling geconsumeerd worden, zooals brood, vleeschwaren, snoepgoed, koekjes, enz. Dank zij dit toezicht worden in kramen en stalletjes deze waren thans onder glas bewaard, zoodat in hygiënisch opzicht een groote verbetering is verkregen, terwijl tevens de uitstallingen een smakelijker indruk maken. Tegen een viertal markt venters, die ondanks gepleegd overleg en gegeven waarschuwingen die waren op hun stalletjes niet op zoodanige wijze bewaarden, dat verontreiniging niet voldoende voorkomen werd, moest proces-verbaal worden opgemaakt. De overtreders werden door den Kantonrechter tot een geldboete veroordeeld Het onafgedekt uitstallen van taartjes, koekjes en bonbons in banketbakkerswinkels zal aan de hand van Art. 2 van het Algemeen besluit ook verboden kunnen

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1926 | | pagina 259