5Z>/ Bijlage U. 8 voor werkloosheidsuitkeering is betaald de som van f 7902.10. Door het Burgerlijk Armbestuur is in dit jaar voor reisgeld aan werkloozen verstrekt een bedrag van f 268, terwijl voor steun aan uitgetrokken en met- georganiseerde arbeiders, is uitbetaald de som van f 12.292. Voor loonen aan de gesubsidieerde werkverschaffing (stopgezet op 1 Juni) is uitbetaald de som van f 10 297 en voor niet gesubsidiëerde werkverschaffing de som van f 8.630. HOOFDSTUK IV. Districtsarbeidsbeurs. Door de districtsarbeidsbeurs werden in 1926, voor het verkrijgen van buitenlandsche werkkrachten, af gegeven 5 pasverklaringen, als in Hoofdstuk III reeds vermeld. Zooals uit staat 4 blijkt heeft de bemiddeling voor de gemeenten in het district nog weinig resultaat opgeleverd; weliswaar heeft de Oeldersche achterhoek grootendeels een landbouwbevolking en bestaat er weinig behoefte aan arbeidsbemiddeling, maar in eenige zich vrij sterk uitbreidende gemeenten, met verscheiden fabrieken, zouden de bemiddelingscijfers veel hooger kunnen zijn. Het laat zich aanzien, dat binnen eenige jaren, in Groenlo en omstreken veel werklieden noodig zullen zijn, ten gevolge van de aldaar aangeboorde zout- en Bijlage U. 9 steenkolenlagen en is een opleving in dit district niet onwaarschijnlijk. Reeds nu is aan de betrokken corres pondenten opgedragen om alle pogingen te doen tot het in handen krijgen van de bemiddeling. Met de correspondenten is dit jaar geen vergadering gehouden maar meermalen heeft de directeur hen bezocht. De opgaven voor een behoorlijke functionneering der bemiddeling kwamen lang niet volledig en op tijd in, terwijl uit Steenderen, Ruurlo en Zelhem geen enkele opgaaf inkwam. Omtrent de geringe bemiddelingscijfers gelden nog steeds de opmerkingen in vorige verslagen gemaakt. Aan het eind van het dienstjaar waren de volgende correspondenten in functie: Aalten Borculo Brummen Eibergen Groenlo Hengelo (G A. de Boer Ambt. gemeentesecr. G. ten Raa Gemeentearchitect. G.C. van Deventer Boekhandelaar. Mej. Samson Ambt. gemeentesecr. J. j. A. v. d. Riet Gem. Secretaris. L. J. C. Gijsberts Ambt. gemeentesecr. Hummelo/Kepp. H. J. van Holten Lichtenvoorde J. v. d. Mosselaar Fabrieksarbeider. G. H. Wargerink Ambt. gemeentesecr. Ruurlo Steenderen Vorden Warnsveld Winterswijk Zelhem F. Smit F. Bergsma H. Egthuizen E. Buddeke L. K. Wierenga Burgemeester. Gemeentesecretaris. Gep. veldwachter. Boekhouder. Gemeentesecretaris.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1926 | | pagina 252