Bijlage L. 56 allen electrisch gedreven, met een capaciteit van resp. 200 en 150 M3. per uur. Een tweede transformator werd bijgeplaatst, zoodat 2 motoren gelijktijdig kunnen werken. Filters en bronnen. De oude filters werden 18 September buiten werking gesteld en de nieuwe in gebruik genomen. Bij onderzoek was gebleken, dat put No. IV verzand was, waarom besloten werd deze te vernieuwen. Ter vermijding van extra transportkosten werd besloten direct twee nieuwe putten te maken, waarvoor een crediet van f 5600 werd toegestaan. Dit werk werd opgedragen aan de firma Haitjema en Zn. te Dedemsvaart. Op 1 Januari 1927 waren de bronnen nog niet gereed. Terrein. Het terrein werd in goeden staat onderhouden. De afrastering van liet nieuwe terrein kwam nog niet gereed. Watertorens De Drogenapstoren en het zich daarin bevindende reservoir verkeeren in goeden staat. Het reservoir werd éénmaal schoongemaakt. De waterstandsaanwijzer werd naar de nieuwe machinekamer overgebracht. Behoudens enkele storingen werkte deze goed. Het bouwen van den nieuwen watertoren volgens het ontwerp van ir. H. Sangster te 's-Gravenhage, Bijlage L. 57 werd opgedragen aan de Holl. Mij tot het vervaardigen van werken in gewapend Beton te A'dam, voor een bedrag van f 98.500. Deze toren wordt gebouwd op een terrein bij den Warnsveldschen Weg. Buizennet, Brandkranen en Afsluiters. Deze verkeeren in goeden staat. Behalve enkele kleine lekjes kwam op 23 December een buisbreuk voor in de 3" leiding van de Spittaalstraat naar de Lievenheersteeg. Deze leiding was gebroken op het riool. Het buizennet werd onder toezicht van een ambtenaar van het Rijksbureau voor Drinkwatervoorziening geheel afgespuid. Bovendien werd af en toe, wanneer zulks noodig was deze afgespuid. De brandkranen werden in goeden staat gehouden, evenzoo de afsluiters; ook dit jaar werden deze laatste nog niet schoongemaakt Nieuwe leidingen werden gelegd: In den Geweldigershoek 22 M. 3". In de straten bij den nieuwbouw der D. E. S. aan den Weg naar Warnsveld 192 M. 4". In den Tadamasingel 102:i/4 M 4". In den Weg naar Laren 28 M 4". Nieuwe brandkranen werden geplaatst: op den Martinetssingel 1 in den Geweldigershoek 1 bij de woningen D. E. S. 2 in den Tadamasingel 1 in den Weg naar Laren 2

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1926 | | pagina 190