2ox Bijlage D. 22 Verorde ningen. Programma. A Vromen. Hunne voorloopige bestemming is: 1 vrouwelijke is geplaatst op een bank kantoor. 1 vrouwelijke is geplaatst bij een gemeen telijke keuringsdienst. 1 vrouwelijke werkt in de zaak van haar vader. 1 vrouwelijke studeert voor leerares bij het Huishoudonderwijs. 2 mannelijke zijn geplaatst op een han delskantoor. 1 mannelijke is geplaatst op een kassiers kantoor. 1 mannelijke is geplaatst bij een cultuur onderneming in lndië. 1 mannelijke is geplaatst bij het filiaal der Siemens-Schuckers Werke te 's Oravenhage. 1 mannelijke is geplaatst bij de Neder- landsche Handel Mij. 1 mannelijke komt in de zaak van zijn vader. 1 mannelijke studeert voor candidaat-notaris. 1 mannelijke vervult eerst zijn militairen dienstplicht. Deze bleven ongewijzigd. Het onderwijs in vrouwelijke handwerken aan de vrouwelijke leerlingen werd bij den aanvang van het nieuwe schooljaar in de le klasse ingevoerd. De mannelijke leerlingen der beide klassen ontvingen gezamenlijk onderwijs in lichame- Bijlage D. 23 liike oefening; de vrouwelijke leerlingen werden voor dit onderwijs gecombineerd met die van de hoogste klassen der hoogere burgerschool. Onder leiding van den leeraar den heer M. N. H. L e ij s maakte de 1ste klasse op 16 April een uitstapje naar Amsterdam, ter bezichtiging van eenige handelsinrichtingen aldaar. Gebouw en Voor deze onderwerpen wordt verwezen Leermiddelen naar |lcj versjag over afdeeling A. Bibliotheek. Ten geschenke werd ontvangen of aan geschaft: Dr. H. C. Prinsen Oeerligs. De Euro- peesche landbouw in Ned. Indië. R. J. van Lier. De mijnbouw in Ned. lndië. Gedenkboek der Nederlandsche Handel Maatschappij. Dr. N. van Wijk. De Czechosiowaksche republiek. T. J. Bezemer. Beknopte Encyclopaedic van Ned. Indië. Voor de overige boeken wordt verwezen naar het verslag over afdeeling A. In het schooljaar 19231924 werden in 14 zittingen aan 2S leerlingen 363 boeken uitgereikt.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1924 | | pagina 101