43 Verslag betreffende de uitvoering van grondwerk in de Uiterwaarden en de Weezcnrooi. In November 1922 werd door den Raad een crediet toegestaan voor liet egaliseeren bij wijze van werk verschaffing van eenige perceclen grasland op de uiterwaarden en voor het ophoogen met stortvuil van de gemeente-reiniging van een laagte in de Weezen- rooi. Dit werk werd 24 November 1922 begonnen, doch moest zoowel in 1922 als in de eerste maanden van 1923 herhaaldelijk onderbroken worden wegens den hoogen waterstand en eerst van eind Maart af kon door val van het water onafgebroken doorgewerkt worden. Op 9 April brak echter een staking uit, waarbij een garantieloon van minimum f 18.per week werd geëischt, niettegenstaande het stukloon zoodanig was bepaald, dat bij flink werken een vrij wat hooger loon verdiend kon worden. De staking duurde een week, waarna het werk op de oude voorwaarden werd hervat. Op de genoemde''grondwerken waren meestal +70 werkloozen te werk gesteld. Besloten werd met 't oog op het vergevorderd seizoen op 1 Mei het werk voor- loopig stop te zetten, om het in Augustus weder voort te zetten en geheel af te werken. Daar echter toen in verband met de bouwvakstaking en de werkverschaffing in het Coenenspark, de stand der werkloosheid het niet noodig maakte, dit werk voort te zetten, werd besloten hiertoe voorloopig niet over te gaan. Deze werken zijn dus onafgewerkt gebleven en kunnen, zoodra de stand der werkloosheid dit eischt, weder om aangevangen worden. Het geëgaliseerde gedeelte der gronden op de

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1923 | | pagina 23