Bijlage B. 12 HOOFDSTUK IV. Volkshuisvesting. Een bewoner der Melatensteeg klaagde over hinder van rook op zijnen zolder en in zijne woning, ver oorzaakt door eene achter zijne woning gelegen stook plaats van zij li buurman. Bij een ingesteld onderzoek bleek, dat het dak van klagers woning niet aangestreken was én dat, indien dit slechts voor het onderste gedeelte geschiedde, verbetering zou worden verkregenterwijl bovendien de eigenaar van het pand waar de stook- gelegenheid zich bevond, tot verbetering kon mede werken, door de afvoerpijp daarvan te verhoogen. In dien zin is eene oplossing gezocht; mocht de Commissie op deze wijze niet slagen, dan zal hierover een schrijven tot Burgemeester en Wethouders worden gericht. De Commissie houdt hare aandacht op deze zaak gevestigd. Een bewoner van de Schoolstraat klaagde over den stank van beertonnen, die door zijn buurman op het „aast zijn perceel gelegen terrein werden geplaatst. Daar deze tonnen op voldoenden afstand van den openbaren weg stonden, kon, in verband met de bepalingen der Politieverordening, hier niet tot ver betering worden medegewerkt. De klacht van bewoners der Frankensteeg en Korte Beukerstraat over den rook van de rookerij m de Korte Beukerstraat, in het vorig jaarverslag vermeld, werd in den loop van dit jaar herhaald. Over hetgeen Bijlage B. 13 door Burgemeester en Wethouders ter mogelijke ver betering dezer klachten was gedaan, heeft de Commissie aan het einde van dit jaar nog geen mededeeling ontvangen. De Commissie ontving eene klacht van den bewoner van een perceel in de Barlheze over water in zijn kel der. De oorzaak daarvan kon niet worden opgespoord wel bleek bij onderzoek van het water, dat het niet van de waterleiding afkomstig was. Geruimen tijd later, is het water van zelf verdwenen. Ook in dit jaar klaagden bewoners van woningen in de Polsbroek en Groenensteeg over ratten in het lompenpakhuis in de nabijheid hunner woningen ge legen, reeds in het vorig jaarverslag vermeld. De Com missie verzocht den directeur der Gemeentereiniging de behandeling met serum te herhalen, waardoor deze klacht voorloopig weer was opgeheven. De Commissie ontving eene klacht over de onzuiver heid van eene woning op de 2de Douwesplaats. Zij richtte hierover een schrijven tot den eigenaar, die be reid bleek tot verbetering mede te werken. Daar ech ter de bewoners der naastgelegen perceelen vreesden dat bij zuivering dezer woning, hunne woningen zouden worden besmet, kon, omdat ook de bewoners der besmette woning tegen de zuivering bezwaar maakten, nog niet tot ontsmetting worden overgegaan. Het aantal privaten op de Huurninksplaats werd

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1922 | | pagina 82