38 subsidie verleent. (Gemeenteblad no. 13 van 1919). Wijziging der voorwaarden waarop de gemeente Zutphen aan de Vereeniging tot oprichting en instandhouding van Bewaarscholen subsidie verleent. (Gemeentebladen nos. 13 van 1919 en 8 van 1921). Wijziging der voorwaarden waarop diensten worden verstrekt door de gemeentereiniging te Zutphen. (Gemeentebladen nos. 166 van 1906 en 26 van 1920). Wijziging der instructie voor den Weezenvader tevens Rentmeester en de Weezenmoeder in het Burgerweeshuis te Zutphen. (Gemeente blad no. 23 van 1913). 12 Sept. Regeling der bezoldiging van de leerares van de gymnastiekschool. 3 Oct. Tarief van verpleegkosten voor de Zieken- inrichtingen van het Oude en Nieuwe Gast huis te Zutphen. Belangrijkste zaken in den Raad behandeld. 10 Jan. Besluit tot uitbreiding van de hoogere burger school met een tweejarigen hoogeren handels cursus. Benoeming van een tijdelijk leerares in de gymnastiek aan de Hoogere Burgerschool wegens belangrijke uitbreiding van het aantal lesuren tengevolge van het nieuwe leerplan. 4 Apr. 9 Mei. 11 Mrt. 39 7 Febr. Vaststelling der jaarwedden-verordeningHooger en Middelbaar onderwijs. Vaststelling eener verordening tot verhooging van pensioenen van oud-gemeenteambtenaren of van hunne weduwen en weezen. Toekenning van een crediet aan Burgemeester en Wethouders van f 19000,— voor uitbreiding van het Electrische kabelnet. Idem van f 3500,— voor kosten van ophooging en aanleg van de straten aan weerszijden van de te bouwen woningen aan de Pofferdijk- dwarsstraat. Instelling van een salariscommissie. Mededeeling van den Burgemeester, dat de gemeente bij het faillissement Evekink met een vordering van f 65000,is betrokken. 4 April Aan de Vereeniging tot bevordering van Christelijk onderwijs wordt f78000,verstrekt voor de verbouwing van het schoolgebouw aan het Oude Wand. 9 Mei. Aanwijzing van de plaats voor de oprichting van een keuringsgebouw (warenwet) en het verleenen van het noodige crcdiet voor den bouw. Vaststelling van de regeling van de jaarwedden der vakonderwijzeressen. Besluit tot verhooging van de salarissen van de gemeente-ambtenaren, politie en werklieden. 6 Juni. Besluit om aan de bouwvereenigingen „Ons Thuis" en „de Goede Woning" beide als stichtingen in het belang der volkshuisvesting

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1921 | | pagina 21