166 verhouding van het vorige jaar aanmerkelijk lager in prijs. Vruchtenteelt. De vruchtenteelt, vooral die der appelen en peren was dit jaar zeer overvloedig. Tengevolge van den overvloedigen oogst en de weinige verzending naar het buitenland, was de prijs aanmerkelijk lager dan in 1918 en bedroeg gemiddeld voor winterappelen van f 5,00—f 7,00 per H.L., die der peren van f 6,00—f 10,00 per H.L Kweekerijen en vruchtboomen. De kweekerijen waren dit jaar zeer goed. De prijzen der pot- en sierplanten alsmede van losse afgesneden bloemen hoog. Ook de prijzen der heestergewassen waren vrij hoog. De vruchtboomen hadden dit jaar zeer weinig van ziekten of ongedierte te lijden en gaven dan ook een zeer overvloedigen oogst. Toestand van den veestapel. Paarden en Paardenhandel. Paardenziekten kwamen niet voor. De paardenhandel is hier van weinig beteekenis. De prijzen der paarden waren vooral in het najaar aanmerkelijk lager, tengevolge van de weinige ver zending naar het buitenland. Vooral van veulens en enters was de prijs gedrukt. 167 Rundvee. Handel in vee, melk, boter en kaas. Ziekten onder den veestapel vooral mond- en klauw zeer kwamen dit jaar veel voor. Bestrijdingsmiddelen vanwege de Regeering werden niet toegepast, zoodat men het vèe liet uitzieken. Er hadden dan ook nog al sterfgevallen plaats. Met de rasverbetering blijft men voortgaan, door keuring van fokstieren en jong melkvee. Tengevolge der opheffing der vleeschdistributie in het voorjaar, werd meer vee aan de markten aangevoerd. De prijzen van melkvee waren zeer hoog. Die van le soort slachtvee eveneens, 2e en 3e soort aanmerke lijk lager. De prijs van de boter was ook hoog, en hield verband met den melkprijs. Kaas wordt in deze gemeente niet bereid. Schapen en Schapenhandel. De schapenhandel is in deze gemeente van weinig beteekenis. Na opheffing van de vleesch-distributie werden van Regeeringswege geen schapen meer aangekocht. Geiten en bokken. Deze worden meestal door den kleinen landbouwer gehouden. Met verbetering van het ras blijft men voortgaan. Varkens. Door de meerdere aanvoer van krachtvoer en het

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1919 | | pagina 85