98 17. de groole brug over de beek bij de weide Hel bergen 18. de kleine brug over de beek bij de weide Hel bergen 19 De Oostveensclie brug 20. de brug in den weg naar Tonden 21. de duiker in den landweg naar het Galilée 22. de twee duikers in den afweg naar de losplaats op de Lage Waarden 23. de drie duikers in den Vierakkerweg De bruggen werden naar behooren onderhouden en verkeeren in voldoenden toestand. Plantsoenen en Wandelplaatsen. De boomen op den Marsch werden verder omge kapt, deze gekapte boomen zouden door populieren vervangen wordentengevolge der kanaalplannen, Twente-Rijnkanaal, is hier voorloopig van afgezien. Aan den Voorsterweg zijn inplaats van Amerikaansche eiken, waarvoor de grondslag niet geschikt bleek, lindeboompjes geplant. Een talud van den Deventer- ueg werd van een afzetting voorzien en ingezaaid met de bedoeling om het komend jaar daarin heesters te zetten. Bij besluit van Burgemeester en Wethouders van 20 Mei 1919 werden eenige boomen verkocht, liggende aan den Berkelsingel en den Warnsveldschenweg en wel, perceel A. en B. aan R. Cornegoor voor f 1811,- en perceel C. aan J. M. Hendriks voor f 77,—. 99 In 1919 was de opbrengst van top- en snoeihout f 209,75. Dijken en Waterkeeringen. De dijken en waterkeeringen verkeeren over het algemeen in goeden toestand. De Zomerdijk langs de Polweiden en het gedeelte liggende over de Marschweiden, alsmede de kade langs de Beugelwaard, en bij de weide het Kerkhof, waren tengevolge van den hoogen waterstand en den golfslag op enkele plaatsen beschadigd. De beschadigde gedeelten werden opnieuw met kleigrond aangevuld, met graszoden belegd en vast- geklopt. Verder werden nog herstellingen uitgevoerd en verbeteringen aangebracht aan de zomerkaden langs het lijnpad, die van de Rijswaard op „Helbergen" en de taluds van den Vliegendijk, bestaande in het aan brengen van verhoogingen, invullen der taluds met vetten grond, en daarna beleggen met graszoden, vastkloppen der zoden en bezanden. De kaden langs de Berkel behoefden dit jaar geen noemenswaardige herstellingen. De onderhoudskosten bedroegen f 725,87V2- Algemeene Begraafplaats. Het plantsoen op de begraafplaats werd naar be hooren onderhouden. Van de gelegenheid tot het bij de gemeente in voortdurend onderhoud geven van graven, werd als volgt gebruik gemaakt

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1919 | | pagina 51